Pojedynek na szczycie: Scirocco R kontra Focus RS

Spis treści

To prawdopodobnie dwa najostrzejsze kompakty na rynku. Choć oczywiście Scirocco do końca nie należy do tego segmentu. Brytyjski tytuł Autocar postanowił jednak porównać Volkswagena Scirocco R oraz Forda Focusa RS. Który jest lepszy?

ford rs vw r Pojedynek na szczycie: Scirocco R kontra Focus RS

Oba mają sporą historię. Oba są reaktywacją dawnych legend. Oba również mają wielką moc. To najmocniejsze wersje tych modeli. Również najbardziej pożądane. To także prawdziwe do użytku na co dzień.

Zarówno Scirocco, jak i Focus pomimo mocnych silników, napędzane są na oś przednią. Co jednak nie przeszkadza w przeniesieniu sporej mocy na asfalt. Focus RS może się poszczycić aż 305 KM. Scirocco R jest nieco słabszy, dysponuje mocą 265 KM, ale jest również nieco lżejszy. Wynik jest zatem nierozstrzygnięty…

Pod maską RS-a znajduje się 2,5-litrowa jednostka benzynowa. Scirocco jest pod tym względem nieco lepsze, gdyż napędza go jedynie 2-litrowy benzynowy motor.

Jak to się przekłada na osiągi? Przyspieszenie do pierwszej setki oraz prędkość maksymalną?

Volkswagen Scirocco R – 6,4 sekundy, prędkość maksymalna – 250 km/h
Ford Focus RS – 5,9 sekundy, prędkość maksymalna – 263 km/h

Suche cyfry to jednak nie wszystko. Wiele zależy również od właściwości jezdnych. Zobaczcie jak oba auta radzą sobie na drodze…

 

Powiązane artykuły