Podróż dookoła świata, cz. 3

Spis treści

 

Już w XVI wieku Ferdynand Magellan dokonał niemożliwego i opłynął Ziemię. Udało mu się to w ciągu trzech lat. Obecnie wyczyn ten jest możliwy do zrealizowania indywidualnie w mniej niż dwa miesiące. Wszystko zależy od ilości miejsc, które chcemy zobaczyć i czasu, który poświęcimy na zwiedzanie. Do nas należy również wybór środka transportu. Nie musimy ograniczać się do szlaków wodnych. Można zdecydować się na wyprawę autokarem. Wygodniejszą formą jest niewątpliwie lot samolotem. Dziś linie lotnicze oferują nam paletę możliwości do wyboru.

1275428 air travel2 166x250 Podróż dookoła świata, cz. 3

W pierwszej części tego tekstu mowa była o biletach lotniczych. Ich zakup i zaplanowanie trasy wycieczki to pierwszy krok w przygotowaniach do podróży. Większość biur pozwala na zamówienie wyprawy dookoła świata przez Internet. Niektóre z nich mają w ofercie już zaplanowane co do godziny wycieczki. Biuro Turystyki ZNP Logos Tour oferuje wycieczkę na trasie największych miast świata. Obejmuje symbol bogactwa – Dubaj, kraj cudu gospodarczego Seul, Pekin w Chinach. W planach jest odwiedzenie miasta łączącego tradycję i nowoczesność, czyli Tokio oraz stolicy filmu światowego – Los Angeles. Poznasz latynoskie klimaty odwiedzając Limę i Meksyk. Odpoczniesz na Karaibach. Koszt to około 30 000 złotych. Opłatę można uiścić w trzech ratach (I rata w wysokości 1 000 złotych przy zapisie, II rata na 3 miesiące przed lotem, a III 35 dni przez wyprawą). Cena obejmuje m.in. przeloty między krajami, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, posiłki, bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie. Ponadto można liczyć na opiekę pilota i ubezpieczenie. Podróż jest zaplanowana na 25 dni, każdy dzień obfituje w kolejne atrakcje turystyczne. Za dopłatą można skorzystać z dodatkowych wycieczek.

Natomiast Biuro Podróży Travelland proponuje podróż dookoła świata za cenę około 20 000 złotych. Dodatkowo uczestnik powinien ze sobą zabrać około 4 000 euro dopłaty. Wyprawa obejmuje takie miejsca jak Chile, Wyspę Wielkanocną, Tahiti, Moorea, Bora-Bora, Australię, Papuę-Nową Gwineę oraz Filipiny. Czas trwania trasy to 29 dni. W cenie uczestnik ma zapewnione bilety przelotów na poszczególne kontynenty, zakwaterowanie w hotelach, wyżywienie w różnym wymiarze w zależności od miejsca pobytu, przewóz lokalnymi środkami transportu, a także przewodnika i ubezpieczenie. Plan każdego dnia jest wypełniony po brzegi lokalnymi atrakcjami. Na przykład można obejrzeć Wielką Rafę Koralową.

Co z osobami, które wolą organizować sobie czas na własną rękę? Specjalnie dla nich istnieją bilety linii, która działa w ramach aliansów. Bilet obejmuje całą sieć połączeń. Dzięki niemu dotrzemy do 132 krajów na 6 kontynentach. Klient wybiera trasę według własnego uznania. Warto przy tym pamiętać o następującej zasadzie – musimy wrócić do miejsca, z którego rozpoczęliśmy wyprawę. Podróżujemy po wytyczonej trasie, zatrzymując się w wybranych wcześniej miejscach. Wyznaczony jest zawsze limit stopoverów, ale za dodatkową opłatą możemy zrobić dodatkowy postój. Lot odbywa się w wytyczonym kierunku i nie można zawracać. Czas trwania takiej wyprawy to najmniej 10 dni, a najdłużej może trwać rok. Za tego typu usługę w Locie zapłacimy około 12 000 złotych już z opłatami. Warto jednak polować na promocje, przy odrobinie szczęścia można trafić na naprawdę dobrą okazję. Największą popularnością cieszą się bilety milażowe – mamy określony limit mil do przebycia, którego nie możemy przekroczyć. Cena biletu zależy od liczby mil. Szczegółowe informacje na tej stronie internetowej.

Wybierając British Airways, mamy do wyboru dwa rodzaje biletów. Możemy zdecydować się na opcję kontynentalną lub segmentową (cena około 8 000 złotych). Wersja kontynentalna zobowiązuje do zatrzymania się na minimum trzech kontynentach, oprócz tego, z którego rozpoczynamy podróż. Ta wersja nie obejmuje Ameryki Południowej. Bilet segmentowy daje nam możliwość ułożenia trasy wyprawy wedle własnego uznania. Nie ma w tym przypadku ograniczeń milażowych. Do wyboru mamy porty lotnicze na wszystkich kontynentach świata. Warunkiem jest nieprzekroczenie 20 odcinków wyprawy. Jeśli planujesz długą podróż ten bilet będzie dla Ciebie odpowiedni. Należy pamiętać o tym, że w cenę biletu nie są wliczone opłaty lotniskowe. Zależą one od miejsca, w którym się zatrzymujemy.

Już nie musisz ograniczać się do podróży palcem po mapie. Zaplanuj własną podróż i zrealizuj marzenia. Odległe krańce świata są na wyciągnięcie ręki!

Informacje na temat potrzebnego ekwipunku znajdują się na tej stronie internetowej.

Powiązane artykuły