Podpaski bawełniane – to musisz o nich wiedzieć

podpaski higieniczne

Spis treści

Coraz więcej kobiet świadomie rezygnuje z używania tradycyjnych podpasek higienicznych i zastępują je podpaskami bawełnianymi. Mają one o wiele mniej szkodliwy wpływ na środowisko i są bezpieczniejsze dla zdrowia. 

Jakie są zalety podpasek bawełnianych?

Podpaski bawełniane produkuje się całkowicie z naturalnej bawełny organicznej. Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne dla wrażliwej skóry miejsc intymnych. Zapewniają one prawidłowy przepływ powietrza i uniemożliwiają rozwój bakterii czy gromadzenie się szkodliwych drobnoustrojów. Podczas ich stosowania ryzyko wystąpienia podrażnień jest zniwelowanie do maksimum. Naturalna bawełna sprawia również, że nie pojawią się żadne reakcje alergiczne.

Czy podpaski bawełniane różnią się od tych dostępnych w drogerii?

Nie, a wręcz przeciwnie — są bardzo podobne. Producenci podpasek ekologicznych dbają o to, żeby każda użytkowniczka mogła dopasować podpaski do swoich potrzeb i znaleźć takie, które będą najlepiej jej odpowiadać. Dlatego w sprzedaży dostępne są podpaski ze skrzydełkami lub bez w większym rozmiarze, idealne do użycia w nocy, lub mniejsze, które sprawdzą się w ciągu dnia i nie będą widoczne. Do wyboru są również różne poziomy absorpcji podpasek. Te najbardziej chłonne, przeznaczone szczególnie na pierwsze okresu, gdy krwawienia są bardziej obfite, oraz pozostałe, które sprawdzą się podczas słabszych krwawień.

Podpaski bawełniane a środowisko

Ekologiczne podpaski bawełniane są wyprodukowane z naturalnej bawełny. Jest ona w pełni biodegradowalna. Całkowity czas wymagany do kompletnego rozkłady podpaski bawełnianej to kilka miesięcy. Zwykłe artykuły higieniczne, które wyprodukowane są z tworzyw sztucznych takich jak wiskoza czy celuloza potrzebują kilkudziesięciu lat, żeby całkowicie się rozłożyć. Przez znacznie długi czas zanieczyszczają one nasze środowisko. A według badań każda kobieta w trakcie swojego życia jest w stanie zużyć ponad 10 000 podpasek.  W porównaniu do tego organiczne podpaski bawełniane są o wiele bardziej przyjazne środowisku.

Gdzie kupić podpaski bawełniane

Najlepszym miejscem do zakupu podpasek bawełnianych są sklepy internetowe. Niektóre drogerie i apteki również wprowadzają do swojej oferty naturalne produkty higieniczne, jednak na razie są one dostępne w nieporównanie mniejszych ilościach względem produktów znanych producentów.

Powiązane artykuły