Pod pantoflem Kielmana

Spis treści

„Pokaż mi swoje a powiem Ci kim jesteś.” Być może oczy są zwierciadłem duszy, jednak mówią jeszcze więcej. I nie chodzi tu jedynie o gatunek materiału z jakiego je wykonano, ale przede wszystkim o krój i kolor. Te kluczowe aspekty w połączeniu z wiekową tradycją szewską tworzą renomę firmy Jana Kielmana.

Jego zakład powstał w roku 1883 i działa nieprzerwanie po dziś dzień. Tuż po I wojnie światowej syn Jana Kielmana – Wacław doprowadził pracownię obuwniczą do świetności. Firma gromadziła wówczas w swych salonach śmietankę towarzyską całej Warszawy. Klientami Kielmana byli m.in. Charles de Gaulle, Jan Kiepura czy Adolf Dymsza. Obecnie, firma nie tylko ubiera gwiazdy polskiej estrady, ale również znajduje swoich entuzjastów w najdalszych zakątkach świata. Została nawet wyróżniona w angielskim almanachu „Europe’s Elite 1000,” co jest zaszczytem samym w sobie.

Asortyment materiałów wykracza poza standardy, ponieważ Kielman szyje także ze skór strusich, z aligatora lub kangura. Poza tym, istnieje możliwość zamówienia obuwia w dowolnym fasonie i kolorze nie wychodząc z domu. Wystarczy złożyć zamówienie na oficjalnej stronie internetowej Kielmana podając wymiary stopy.

Ceny obuwia wahają się od 1900zł (ze skóry cielęcej) do 4300zł (z aligatora). Z oferty mogą skorzystać nie tylko klienci, którzy mają problem z dobraniem wygodnego obuwia w klasycznym sklepie, ale również osoby chcące się wyróżniać. Poza eleganckimi butami najwyższej jakości, firma szyje obuwie sportowe (jeździeckie i do gry w golfa).

Wszystkie egzemplarze są wykonane ręcznie, co stanowi gwarancję produktów. Kielman ma w swojej ofercie także akcesoria do profesjonalnej pielęgnacji obuwia: kremy w 10 kolorach (50ml każdy pojemnik), szczotki oraz drewnianą skrzynkę na całe wyposażenie do konserwacji. Co więcej, do eleganckich butów możemy zamówić liczne eleganckie dodatki: ekskluzywne skórzane paski czy portfele.

Powiązane artykuły