Pływający hotel

Spis treści

Wcześniej był tylko zwyczajnym, rzecznym statkiem pasażerskim. Teraz jest komfortowym hotelem pływającym po rzece Tennessee w Chattanooga. Mowa o statku Delta Queen. Co ją wyróżnia spośród tak wielu innych luksusowych, morskich środków transportu? Otóż jest to statek parowy!

Drewniany statek o długości 285 stóp oferuje rejsy nocne dla 176 osób. Pływający hotel proponuje również brunche przy muzyce jazz, organizuje wesela czy tez spotkania, np. biznesowe. Znajduje się tam 86 pokoi dla gości oraz 2 kabiny kapitańskie na dziobie pokładu słonecznego.

Władze Delta Queen  nie ukrywają, że statek parowy ma również wartość historyczną. Zaznaczają oni, iż pasażerami ich statku byli prezydenci Stanów Zjednoczonych, np. Jimmy Carter, a także wiele sławnych osobistości ze świata polityki i estrady. Dodatkową atrakcją są warsztaty dla chętnych bliższego zapoznania się z technologią parową oraz barwną historią „Królowej”.

Zabytkowy statek parowy doczekał się już swojego brata bliźniaka. Jest nim Delta King. Statek ten będzie pływać po wodach Sacramento, Kalifornia. Już teraz wiadomo, że ceny pobytu nie będą wygórowane: $89 – $175. Wielkie otwarcie Delta King zaplanowano na 5 kwietnia bieżącego roku.

Więcej informacji na: http://www.deltaqueenhotel.com

Powiązane artykuły