Plus Camerimage

Spis treści

Tej imprezy nie mogą przegapić miłośnicy kina! Już po raz 17 w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERAIMAGE. W dniach od 28.11 do 5.12, w stolicy polskiej kinematografii, spotkają się najlepsi reżyserzy i operatorzy kamer z całego świata.

Festiwal ma charakter konkursowy, a międzynarodowe jury nagradza autorów najlepszych zdjęć. zakwalifikowane do Konkursu Głównego będą walczyć o Złotą Żabę. Poza tym, Festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Plus Camerimage Market, Plus Camerimage Forum, pokazy specjalne, premiery, różnego rodzaju przeglądy kina i retrospektywy, spotkania a także imprezy towarzyszące takie jak wystawy czy koncerty.

plakat2009 eng Plus Camerimage

Tradycją festiwalu są także nagrody –  za Całokształt Twórczości, którą w tym roku odbierze uznany autor zdjęć filmowych Dante Spinotti, za Całokształt Twórczości dla Reżysera, którą uhonorowany zostanie Volker Schlondorf. Nagrodę za Osiągnięcia w Filmie Dokumentalnym otrzyma Terry Sanders. Organizatorzy zaprezentują retrospektywę jego filmów, która będzie częścią dokumentalnej sekcji Plus Camerimage “Obraz świata – Świat w obrazach”.

Niewątpliwą atrakcją, zarówno dla studentów szkół filmowych, jak i zawodowych twórców, będą warsztaty i seminaria organizowane w Centrum Festiwalowym i Opus Film Studio prowadzone przez znakomitych reżyserów i operatorów. Zadowoleni będą także miłośnicy techniki, gdyż częścią festiwalu są prezentacje nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w produkcji filmowej.

Pełna akredytacja na festiwal kosztuje 260zł, karnet całodniowy 80zł, a wstęp na pojedynczy seans 20zł. Szczegółowy program jest dostępny na stornie internetowej.

Powiązane artykuły