Pierwszy salon Ferrari w Polsce

Spis treści

Znakomita wiadomość dla wszystkich miłośników tej kultowej włoskiej marki! Otwarcie pierwszego w Polsce salonu Ferrari odbędzie się na przełomie października i listopada. Pasjonaci sportowych aut będą mogli obejrzeć i kupić Ferrari w Warszawie przy ulicy Nowy Świat.

Licencję na sprzedaż samochodów Ferrari otrzymał w lipcu Daniel Chwist, wnuk znanego biznesmena i byłego kierowcy rajdowego Sobiesława Zasady. Do tej pory najbliższy salon znajdował się w Berlinie. Polska firma spodziewa się dużego zainteresowania i już planuje otwarcie następnego punktu sprzedaży wiosną 2012 roku. Powstanie również sklep z akcesoriami dla pasjonatów marki.

Najtańszy model Ferrari będzie kosztował 280 tys. euro, czyli ok. 1 mln 500 tys. zł. Polski dealer spodziewa się sprzedaży na poziomie 10-15 sztuk rocznie. Już trwają rozmowy z pierwszymi potencjalnymi klientami, których interesują modele California i 612 Scaglietti.

Pomimo kryzysu luksusowe auta cieszą się niesłabnącą popularnością. Obecnie w Polsce jeździ około 100 samochodów tej marki. Posiadacze Ferrari to przede wszystkim biznesmeni i bogaci kolekcjonerzy.

Powiązane artykuły