Pierścionek zaręczynowy – czym się kierować przy jego wyborze?

wybor pierscionka

Spis treści

Wybór pierścionka zaręczynowego bardzo często spędza sen z powiek wielu mężczyznom, którzy planują niebawem się oświadczyć. Okazuje się, że jeśli wezmą pod uwagę kilka czynników, wcale nie musi być to tak ciężka decyzja, jakby się niektórym wydawało. Jakie aspekty należy więc przemyśleć i o czym się dowiedzieć przed zakupem? Podpowiadamy.

Złoto, platyna czy srebro?

Bardzo ważne jest to, aby potrafić odpowiedzieć sobie na pytanie pt. z jakiego materiału powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy, który będzie nosiła na palcu moja przyszła małżonka. Tutaj po prostu odpowiedź znajdziemy obserwując jej preferencje. Trzeba zaobserwować to, jaką biżuterię wybiera i czy jest różnica między tą, jaką nosi na co dzień, a którą zakłada na szczególne okazje. Wtedy sprawa będzie już łatwa. Często okazuje się, że taki podział istnieje, a innym razem kobieta po prostu preferuje np. białe złoto lub srebro.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Bardzo ważne jest to, aby dokładnie wiedzieć, jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać. Bez tej wiedzy, ani rusz. Sposobów na odpowiedź na to pytanie jest wiele. Przede wszystkim można wziąć jakiś pierścionek ukochanej i iść do jubilera. To bardzo ułatwi sprawę. Jeśli nie damy rady w taki sposób załatwić problemu, to zawsze zostaje podpytanie o rozmiar pierścionka przyjaciółki przyszłej żony, albo też mamy czy innej bliskiej osoby. Można także pod pretekstem wyboru jakiegoś prezentu zabrać ukochaną do salonu jubilerskiego mówiąc, że może wybrać sobie pierścionek czy też łańcuszek etc. Niespodzianki może nie będzie, ale na pewno miły dla kobiety akcent połączony z tym, że zagadka rozmiaru pierścionka zostanie rozwiązana.

Zobacz także: http://najpiekniejsza.pl/czym-sie-kierowac-przy-wyborze-pierscionka-zareczynowego/

Kamień jaki znajdzie się w pierścionku zaręczynowym

Diament, cyrkonia, rubin, a może szmaragd? Zawsze można także postawić na brylant. Możliwości jest mnóstwo, a w podjęciu decyzji ogranicza nas jedynie gust naszej przyszłej żony, jak również nasze możliwości finansowe. Zawsze można także postawić na swój gust i wybrać bardzo oryginalne rozwiązanie. Polega ono na tym, aby znaleźć salon jubilerski, taki jak na przykład ten http://www.jubileraura.pl/ w którym można wykonać pierścionek zaręczynowy wedle własnego projektu. Narzeczona na pewno będzie bardzo zszokowana i jednocześnie zadowolona, że będzie nosiła na palcu oryginalny pierścionek, którego nie ma żadna inna kobieta.

Powiązane artykuły