Pieniądze pod materac!

Pieniądze pod materac

Spis treści

Światowy kryzys gospodarczy sprawia, że ludzie coraz częściej zastanawiają się gdzie ulokować swoje pieniądze. Czy odpowiedź może brzmieć: „W sypialni.”? Mając na uwadze niepewne lokaty oraz zagrożone bankructwem banki wiele osób sądzi, że równie bezpiecznym miejscem dla ich ciężko zarobionych pieniędzy jest tak samo konto, jak i umieszczenie ich pod materacem. Takiego samego zdania jest jeden z  producentów specjalizujących się w produkcji mebli, który proponuje łóżko – sejf, idealne rozwiązanie dla tych, którzy nieodwołalnie stracili zaufanie do swoich banków.

Marka produkująca łóżka – Feather and Black – właśnie wypuszcza na rynek swoje najnowsze dziecko – Safe Bed (Bezpieczne Łóżko). Jego charakterystycznym elementem jest umieszczony pod materacem sejf. Producent zapewnia, że jest on wystarczająco duży, by pomieścić papiery wartościowe oraz drogą biżuterię.

Dyrektor Feather and Black – Robbie Feather – wyjaśnia, że „(…) banki już na zawsze straciły zaufanie swoich klientów, a sam Minister Spraw Wewnętrznych potwierdza zagrożenie przestępstwami związanymi z recesją”, a to z kolei podsunęło im pomysł na „bezpieczne łóżko”, które niewątpliwie będzie ładnie wyglądać, ale również zadba o pieniądze jego właścicieli. Feather jednakże dodaje, iż początkowo pomysł przyjęty został jako żart. Mimo to, firma jest obecnie w stu procentach pewna, że ich nowy produkt będzie wielkim hitem.

Ten dochodowy interes ma jednak swoje słabe punkty. Po pierwsze, cena jest dość wygórowana. Za to nietypowe łóżko będzie trzeba zapłacić aż  £949, co z pewnością sprawi, że do sejfu wpłynie dużo mniej pieniędzy. Po drugie – kwestia zabezpieczeń. Producent uczula, że sejf umieszczony pod łóżkiem powinien być dodatkowo zabezpieczony poprzez np. zawieszenie małej firanki lub zasłonki. Można się zapytać: „Że co?” Producent ewidentnie nie zadbał o pomysłowe zamaskowanie samego sejfu i namawia klientów, by przerobili nowo nabyty, stylowy mebel ma „babcine łóżko”. Ta kwestia jest wyjątkowo niedopracowana.

Mimo wszystko, pomysł firmy Feather and Black nie wydaje się być tak do końca nieprzemyślanym. Na rynku zaobserwowano wzmożony wzrost popytu na domowe sejfy. Safe Bed z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Należy też pamiętać, że jest o wiele więcej „nietypowych” sposobów chowania gotówki. Można oczywiście włożyć ją do plastykowej torebki … i zamrozić albo wepchnąć w zabawki dziecięce. W porównaniu z tymi metodami, sejf pod łóżkiem nie wydaje się być aż takim dziwactwem.

Więcej na: http://www.featherandblack.com/

Powiązane artykuły