Piaskownica, plac zabaw, trampolina – sprawdzamy atrakcje dla dzieci, które sprawdzą się w ogrodzie

Plac zabaw

Spis treści

Coraz więcej osób, które aranżują otoczenie domu myśli o tym, aby przygotować odpowiednie miejsce dla dzieci. Dzięki temu pociechy będą miały dobrą możliwość zabawy oraz atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Trampolina, basen, piaskownica czy drewniany plac zabaw zdecydowanie w tym pomogą.

Aranżując ogród, podjazd, otoczenie domu myślimy o tym, aby przestrzeń, którą tworzymy była przede wszystkim funkcjonalna i dawała nam możliwość spędzania wolnego czasu w sposób atrakcyjny i przede wszystkim zgodny z naszymi potrzebami. Pragniemy stosować rozwiązania nowoczesne, ale jednocześnie sprawdzone, poprawiające estetykę i zapewniające relaks. Warto również pamiętać o tym, aby zaplanować strefę zabaw dla dziecka. Tu z powodzeniem będzie można wykorzystać drewniane place zabaw, piaskownicę, basen ogrodowy lub domki ogrodowe. Co wybrać, aby dzieci były maksymalnie zadowolone, a rodzice mieli chwilę wytchnienia?

Drewniany plac zabaw

Place zabaw stają się nieodłącznym elementem w przydomowym ogrodzie. Dlaczego? Głównie dzięki temu, że mają bardzo duży potencjał oraz zapewniają możliwość wielogodzinnej, aktywnej zabawy i spędzania wolnego czasu z dala od telefonu, telewizora czy komputera. Można dopasować plac zabaw do rozmiaru ogrodu oraz w zależności od tego, co nasze dzieci najbardziej lubią wybrać model, który posiada piaskownicę, zjeżdżalnię, huśtawkę tradycyjną lub z koszem, tunele, domek czy elementy manipulacyjne. Plac zabaw może być prawdziwym centrum zabawy, można go bez problemu połączyć z innymi produktami. Przykładowe modele drewnianych placów zabaw można zobaczyć na stronie https://woodlit.pl/

Zobacz także: https://drzewożycia.org/jak-wybrac-plac-zabaw-aby-spelnic-oczekiwanie-dziecka/


Basen ogrodowy

Latem, gdy temperatura jest wysoka basen ogrodowy jest największą atrakcją, która zapewnia możliwość zabawy i jednocześnie pozwala na ochłodzenie się. Ilość modeli dostępnych basenów jest bardzo duża, możemy wybrać zwyczajne nadmuchiwane o małych rozmiarach lub bardzo różnych kształtach, jak również bardziej profesjonalne, wyposażone np. w filtry.

Piaskownica

Piaskownica tak naprawdę ucieszy dziecko w każdym wieku. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej popularnych rozwiązań, które zapewnia możliwość długiej i ciekawej zabawy.

Trampolina

Trampolina to narzędzie do tego, aby dziecko ćwiczyło siłę mięśni, koordynację ruchową, równowagę, a jednocześnie dobrze się bawiło. Tu również mamy do wyboru różne trampoliny, zarówno pod względem wielkości, jak i formy.

Powiązane artykuły