Pałacyk w Kotuniu

Pałacyk w Kotuniu

Spis treści

Jeżeli zgadzacie się z nami, że inwestowanie w nieruchomości to jedna z lepszych form lokowania kapitału, oraz dysponujecie sumą 13 milionów złotych, to doskonałą opcją jest dla Was posiadłość w Kotuniu koło Piły.

lre big 978634 2 Pałacyk w Kotuniu

Cała posesja to 368 hektarów ziemi, które zostały podzielone na trzy części. Dwie pierwsze to grunty orne i użytki zielone. Grunty orne o powierzchni 213 ha w większości są klasy IIIb i IVa, zaś 147 ha użytków zielonych – klasy III i IV. Kolejna część to blisko 9 ha powierzchni, na której znajduje się zabytkowy budynek pałacowo – dworski wraz z budynkami byłego gospodarstwa rolnego i parkiem. Pałac jest wybudowany w stylu modernistycznym, jest prosty w bryle i posiada dwie kondygnacje.

Pałac powstał około 1900 roku i figuruje w rejestrze zabytków pod numerem A-589. Jego powierzchnia użytkowa to 1400 metrów kwadratowych (nie licząc poddasza). W pałacu wstawiono nowe okna i drzwi. Pokryto na nowo dach ceramiczną dachówka, wykonano nową elewację i poczyniono przygotowania do dalszej renowacji. W pobliżu pałacyku znajduje się 2 – hektarowy park z zabytkowym drzewostanem i oczkiem wodnym. Teren z pałacem i pobliskimi zabudowaniami został ogrodzony i posiada własną infrastrukturę drogową.

lre big 978634 4 Pałacyk w Kotuniu

Zarówno budynki gospodarcze, jak i sam pałac, łatwo mogą być dostosowane do potrzeb nowego inwestora. Ten dawny kompleks folwarczny może mu doskonale służyć jako ośrodek rekreacyjny czy rezydencja. Zakupu posiadłości można dokonać za pośrednictwem strony PremiumSales.pl.

Powiązane artykuły