Oryginalne fotele

Spis treści

Marki samochodowe zachwycają coraz bardziej oryginalnymi wnętrzami pojazdów, architekci innowacyjnymi konstrukcjami, a projektanci mebli nowoczesnymi wzorami swoich produktów. Tym razem rynek meblarski zaskoczyła niemiecka firma Dedon, która na swym koncie ma już takie kolekcje jak: Daydream, Obelisk lub Tango.

W tej chwili Dedon również proponuje kolekcję mebli, a dokładniej leżaków, Summer Cloud, zaprojektowaną przez austriacką grupę EOOS. Wyjątkowy kształt oraz jasne barwy mebli sprawiają, że nietrudno jest pomylić je z stylową rzeźbą ogrodową. Ich konstrukcja opiera się na sprytnym wykorzystaniu leżaka oraz materiałowego daszka, który może wykonywać obrót o 360°. Leżak i daszek są połączone w taki sposób, że można obracać fotelem według swego uznania. Cały mechanizm jest tak dopracowany, że dach wydaje się „wyrastać” z okrągłej podstawy, a nie być osobną częścią leżaka. Summer Cloud zapewnia pełen podczas odpoczynku. Dzieje się tak m.in. dlatego, że kąt padania promieni słonecznych może być dowolnie regulowany.

Oryginalne leżaki firmy Dedon to połączenie poezji, subtelności oraz wygody. Dostępne są w salonach producenta już za kwotę ok. $2570.

Więcej informacji na temat producenta na: http://www.dedon.de/index.html

Powiązane artykuły