Orange Warsaw Festival 2009

Spis treści

Już w najbliższy piątek, 4 września, rozpocznie się tegoroczna edycja Orange Warsaw Festival. Trwająca dwa dni impreza kulturalna będzie bogata w koncerty, wystawy, animacje plenerowe i konkursy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Plac Defilad w Warszawie. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Koncerty muzyczne z pewnością przyciągną największe tłumy. Pierwszego dnia festiwalu na scenie zobaczymy polskich i zagranicznych wykonawców: Marię Sadowską, Ja Confetti, Smolika i Razorlight. W sobotę przed warszawską publicznością wystąpią: Afromental, June, The Crystal Method, N.E.R.D i Groove Armada. Na mniejszej scenie w sobotę zaprezentują się Orange Passion, Out of Tune, Skinny Patrini, Plastic, Calvin Harris i MGMT.

Koncerty to jednak nie jedyne przygotowane przez organizatorów. W ramach akcji „Noc Kina Orange Warsaw Festival” w środę i czwartek (2 i 3 września) w Parku Świętokrzyskim oraz parku Kępa Potocka będzie można obejrzeć filmy pod gołym niebem, na wygodnych leżakach. W repertuarze znalazły się takie hity jak: „Kill Bill”, „Pulp Fiction”, „Sin City” czy „Adwokat diabła”.

Teatr chodnikowy to kolejna atrakcja przygotowana na tegoroczny festiwal. W dniach 2 – 5 września na Placu Konstytucji w Warszawie odbędą się otwarte spektakle, przygotowane przez aktorów z Teatru Polonia. Przechodnie będą mogli obejrzeć sztuki: „Pchła Szachrajka”, „Lament” i „JangaJan Hey Joe”.

Orange Warsaw Festival to również przedsięwzięcie promujące Warszawę, która ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Festiwal chce zwrócić uwagę na atrakcyjność przestrzeni miejskiej i zainteresować kulturą mieszkańców Warszawy, ale nie tylko – lokalizacja w centrum miasta sprawia, że goście z całej Polski z łatwością trafią pod festiwalowe sceny. Dokładny program i szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://www.orangewarsawfestival.pl/

Miejski festiwal kulturalny to ciekawa propozycja na weekend. Zapraszamy!

Powiązane artykuły