Okulary progresywne – kto powinien na nie stawiać?

Spis treści

Kilkanaście lat temu okulary progresywne zaczęły zyskiwać wielu fanów, chociaż ich historia jest znacznie, znacznie dłuższa. Czym są okulary progresywne, kto powinien w nie inwestować oraz jakie są ich zalety? Na te i inne pytania odpowiedź poniżej.

Czym są okulary progresywne?

Jeśli chodzi o dobrej jakości okulary progresywne w Tczewie, w mieście tym z pewnością ich nie brakuje. Znaleźć tam można szereg salonów optycznych oferujących nie tylko okulary progresywne, ale i badanie wzroku, oprawki korekcyjne czy soczewki okularowe.

A czym właściwie są okulary progresywne? To okulary, które umożliwiają widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka. Dalekowzroczność to wada wzroku, która pojawia się u niektórych w młodości. Szacuje się, że w mniejszym lub większym stopniu posiada ją ponad 60% Polaków. Natomiast problem z widzeniem z bliskiej odległości pojawia się wraz z wiekiem u każdego.

Okulary progresywne – więcej ciekawych informacji

Co mają zrobić nieco starsze osoby, które muszą nosić okulary z uwagi na fakt, że od młodości nie widzą z daleka, a litery na kartach powieści powoli zaczynają tracić ostrość? Muszą one nosić dwie pary okularów, co oczywiście bywa bardzo problematyczne.

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą okulary progresywne, które zastępują dwie pary wyżej wymienionych, tradycyjnych okularów. Dzięki nim nie trzeba nosić ze sobą dwóch par, wystarczy jedna.

Jak działają okulary progresywne?

Dobrej jakości okulary progresywne oferuje salon optyczny w Tczewie. A jak one właściwie działają? Są one zbudowane w taki sposób, że w jednej oprawce znajdują się dwie soczewki.

Jedna z soczewek znajduje się na dole, a druga na górze. Jeśli chce się dojrzeć coś z daleka, wystarczy skierować wzrok na górną część soczewki. Aby natomiast widzieć wyraźnie przedmioty znajdujące się blisko, trzeba skierować wzrok w dół i spojrzeć przez dolną część soczewki. Takie soczewki są oczywiście nieco droższe, jednak trzeba pamiętać, że zastępują dwie pary okularów.

Powiązane artykuły