Odnowione modele Volvo S60 i V60

Odnowione modele Volvo S60 i V60

Spis treści

Modele S60 i V60 przeszły R-design, dzięki któremu kształty tych aut stały się bardziej wyraziste i dynamiczne. te są także bardziej sportowe, aniżeli były przed odnowieniem.

volvo 6 Odnowione modele Volvo S60 i V60

Przebudowane zostało także podwozie tych aut, które jest teraz bardzie sportowe. Zapewne dzięki temu modele te uzyskują lepszą przyczepność i sterowność podczas szybkich startów, hamowań oraz pokonywania zakrętów.

volvo 2 Odnowione modele Volvo S60 i V60

W poprzedniej wersji modelu S60 i V60 znajdowały się dwie, połączone ze sobą, rury wydechowe znajdujące się po jednej stronie. Natomiast w nowej wersji zostały one rozdzielone, tak, że jedna znajduje się po lewej, a druga po prawej stronie w tylnej części auta. Tego typu rozwiązanie zapewnia szybszy i krótszy przepływ cieczy, co również wpływa na szybkość samochodu.

volvo 4 Odnowione modele Volvo S60 i V60

Zastosowano również krótsze, sztywniejsze przednie i tylne sprężyny by nadać autu wyrazistej postawy. Sztywność tych sprężyn jest o około 15% większa, co z pewnością zapewni lepszą kontrolę nad pojazdem oraz zapobiegnie możliwości gwałtownego przechylenia się samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do dachowania. Tuleje, do których przyczepione są rury wydechowe, wzmocnione zostały poprzez ich mocniejsze usztywnienie aż o około 20%. Zostały one w sam raz dopasowane do sportowego podwozia modeli .

volvo 8 Odnowione modele Volvo S60 i V60

Wprowadzono nowy system kontroli trakcji podczas zakrętów bogatszy o elektroniczny system oparty na systemie DSTC (Dynamic Stability and Traction Control). Podczas wykonywania zakrętów siła hamowania przekazywana jest na koła zewnętrze w zależności od kierunku zakrętu, co znacznie uniemożliwia utratę kontroli nad pojazdem.

S60 i V60 posiadają również szeroką gamę silników diesel, jak i silników benzynowych poczynając od mocy 115 KM, a kończąc na silnikach o mocy 304 KM.

Powiązane artykuły