Odkurzanie polskiego designu

Spis treści

W miejscu Warszawy gdzie masowo ściąga artystyczna bohema, czyli oczywiście na Pradze w 2006 roku powstał sklep- galeria będąca niemalże imiennikiem dzielnicy: Magazyn Praga. Sklep założony w magazynie klejów dawnej fabryki wódek stał się szybko prawdziwą kopalnią designerskich perełek.

Jest to miejsce gdzie nie tylko kupuje się meble, ubrania, elementy wyposażenia, ale przede wszystkim odnajduje się rzeczy unikatowe, o których zawsze w skrytości ducha marzyliśmy. Jest to zaprzeczenie kupowania mebli w sposób masowy i prawdziwa przygoda z urządzaniem wnętrz. Nie można powiedzieć o Magazynie Praga, że to zwykły sklep. To coś pomiędzy sklepem i galerią, gdzie pasjonaci odnajdą projekty mistrzów polskiego designu, jak i rzeczy nowe inspirowane stylem vintage.

Pomysł na stworzenie Magazynu Praga powstała w głowie Łukasza Dragasa, który podczas pobytu w Nowym Jorku zwrócił uwagę na powszechność małych galerio- sklepów mieszczących się w po industrialnych lokalach. Zafascynowany ich zawartością i twórczą energią ich właścicieli postanowił przeszczepić ten pomysł do Polski. Po powrocie zapełnił tą niszę tworząc Magazyn Praga. Na ogromnej powierzchni zgromadził wszystko co mogło by być użyte przy urządzaniu wnętrz: meble, szkło, tapety, porcelanę. Głównym trendem obecnym w Magazynie stały się inspiracje polską szkołą designu lat 50, 60, 70, odnajdywanie jej i poddawanie twórczej modyfikacji.

W zamyśle sklep ma być alternatywą dla skompletowanych meblościanek, które wstawia się w całości. Twórca Magazynu namawia do zabawy designem, do ożywienia wnętrza choćby jednym niesztampowym meblem. Z pewnością oryginalnie, nieszablonowo urządzone mieszkanie lepiej świadczy o właścicielu niż najdroższy nawet komplet. Warto docenić więc fakt, że fotel i stolik może być z powodzeniem także dziełem sztuki. Przykłady dostępnych aktualnie rzeczy na stronie Magazynu Praga.

Powiązane artykuły