Nowoczesne osiedle w centrum Warszawy

Nowoczesne osiedle w centrum Warszawy

Spis treści

Centrum Warszawy zgiełk, hałas i codzienny pośpiech. Jest to również miejsce, gdzie powstaje luksusowe osiedle. Małe miasteczko z własną infrastrukturą, terenami zielonymi, nowymi ulicami, a nawet deptakami.

Tzw. bliska Wola to doskonałe miejsce do zamieszkania. Znajduje się na tyle blisko centrum, aby nie być skazanym na codzienne stanie w korkach, a jednocześnie w wystarczającym stopniu daleko, aby do domu nie docierał hałas miasta. Hiszpańska grupa spółek developerskich Pro Urba prowadzi inwestycję, której zakończenie przewidziane jest na koniec 2011 roku. W jej ramach powstanie kilka budynków zawierających 1500 mieszkań, podziemne garaże i lokale usługowe.

Średnia wielkość mieszkania oferowanego przez Pro Urba to 62 m2. Jednak w ofercie znajdują się zarówno trzydziestokilkumetrowe kawalerki, jak i 5-pokojowe mieszkania o powierzchni ponad 100 m2. Budynki będą maksymalnie 9-piętrowe, utrzymane w nowoczesnej stylistyce z przeszklonymi ścianami połączonymi za pomocą drewnianych paneli. To nowatorskie rozwiązanie jest dziełem pracowni architektonicznej Jens Architekci, która przygotowała projekt całego osiedla. Metr kwadratowy mieszkania w 19. dzielnicy waha się między 9 a 12,5 tysiąca złotych.

Spółka Pro Urba, inwestor 19. dzielnicy, jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. Do tej pory doprowadziła do powstania dwóch luksusowych osiedli w Warszawie: „Ogrody Wilanowa” i „Przy Parku Królikarnia”.

Źródło: Materiały Inwestora

Powiązane artykuły