Nowe kombi klasy E

Spis treści

Po prezentacji przez firmę Mercedes swych aut klasy E na 2010 rok w wersji sedan i coupe, przyszła kolej na wersję kombi.

800x600 2010 mercedes e class estate 25 Nowe kombi klasy E

Nowe kombi klasy E w wyglądzie zewnętrznym prezentuje ten sam styl, co sedan i coupe. Również wnętrze auta jest takie samo, jak w innych modelach klasy E. Nowością są tylne światła, które wykonano z wykorzystaniem technologii LED i trzeba przyznać, że całość wygląda wykwintnie i dystyngowanie.
Samochód zyskał 5 cm na długości względem swego poprzednika i jest dość pojemny. Przy złożonych siedzeniach pojemność bagażnika wynosi 1950 litrów. Auto ma być seryjnie wyposażane w elektrycznie otwierany bagażnik i elektrycznie napędzaną roletę. Opcjonalnie można będzie zamówić dwa dodatkowe siedzenia, które po zamontowaniu będą skierowane przeciwnie do kierunku jazdy. By nie doszło do przeciążenia tyłu auta zbyt dużą masą bagażu, auto będzie posiadało automatyczne zawieszenie pneumatyczne.

Początkowo nowe kombi klasy E będzie można nabyć w pięciu wersjach silnikowych. Trzy z nich to jednostki wysokoprężne o mocach od 170 KM do 231 KM. Dwie pozostałe to silniki benzynowe, które będą napędzać auto z mocą 292 KM i 388 KM. Gama silników ma być powiększona w 2010 roku. Również z początkiem przyszłego roku auto będzie można zamówić z napędem na cztery koła (4MATIC).

2010 Mercedes Klasy E Kombi swą premierę będzie miał podczas wrześniowych targów samochodowych we Frankfurcie. Niedługo później auto pojawi się w salonach, a jego ceny będą się wahały między 41,947 euro za najsłabszą jednostkę wysokoprężną a 70,150 euro.

 

Powiązane artykuły