Nowe BMW 5 Touring

Spis treści

BMW przedstawiło serię 5 Touring, czyli w nadwoziu kombi. To połączenie radości z jazdy oraz wszechstronności i sportowej elegancji.

 

Liczne dodatki zapewniające komfort i bezpieczeństwo, które zawierają spotykane tylko w BMW systemy asystujące, potwierdzają wysoką jakość nowego BMW serii 5 Touring jako idealnego pojazdu do podróży w wyższej klasie średniej.

Stylistyka
Stylistyka nowego BMW serii 5 Touring nawiązuje do wersji sedan. Nosi znamiona dużej indywidualności w proporcjach i w kształcie karoserii. Długa maska silnika, krótkie zwisy, największy rozstaw osi w swoim segmencie, wydłużona linia boczna i dynamicznie opadająca ku tyłowi linia dachu sprawiają, że całość wygląda elegancko.

Wszechstronność
Uniwersalne wnętrze i inteligentne rozwiązania. Pojemność bagażnika wynosi 560 l, co jest wynikiem poprawnym w tej klasie. Pojemność tę można zwiększyć z zależności od potrzeb nawet do 1670 litrów dzięki unikalnej dla tego segmentu funkcjonalności oparcia tylnej kanapy. Oparcie dzielone jest w stosunku 40: 20:40, jego nachylenie można regulować w zakresie 11 stopni. Oparcie można złożyć po naciśnięciu dwóch dźwigni znajdujących się w bagażniku, pokrywa przestrzeni ładunkowej opuszcza się automatycznie podczas zamykania tylnej klapy. Osobno otwierana tylna szyba automatycznie unosi się w górę po naciśnięciu przycisku.

Wrażenia z jazdy
Nowoczesna technologia napędu i zawieszenia nadaje pojazdowi doskonały, sportowy charakter i zwiększa komfort jazdy. Opcjonalnie układ kontroli dynamiki jazdy pozwala dobrać indywidualną konfigurację pojazdu. Nowe BMW serii 5 Touring wyposażone jest standardowo w pneumatyczne zawieszenie tylnej osi wraz z regulacją poziomu nadwozia, a opcjonalnie samochód jest dostępny z układem Adaptive Drive oraz zintegrowanym aktywnym układem kierowniczym.

Co pod maską?

W chwili rozpoczęcia produkcji nowego BMW serii 5 Touring oferowane będą dwa sześciocylindrowe rzędowe silniki benzynowe oraz jeden sześciocylindrowy i jeden czterocylindrowy silnik wysokoprężny. BMW 520d Touring napędzane jest czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 135 kW/184 KM z aluminiową skrzynią korbową i układem wtrysku bezpośredniego Common-Rail, standardowo wyposażone w funkcję Auto Start Stop, średnie zużycie paliwa w cyklu pomiarowym UE 5 wynosi 5,2 l na 100 km, a emisja spalin kształtuje się na poziomie 137 g CO2 na km, co plasuje go na pierwszym miejscu w segmencie pod względem wydajności.

W BMW 535i Touring sześciocylindrowy silnik rzędowy w technologii BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny High Precision Injection i układem Valvetronic osiąga moc 225 kW/306 KM. Maksymalna moc sześciocylindrowego silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny (High Precision Injection) w BMW 523i Touring w trybie mieszanki ubogiej wynosi 150 kW/204 KM. W BMW 530d Touring zastosowano sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny o mocy 180 kW/245 KM, spełniający wymogi normy Euro VI dzięki opcjonalnej technologii BMW BluePerformance. Standardowo wszystkie wersje nowego BMW serii 5 Touring są zgodne z normą Euro V.

BMW EfficientDynamics
W wyposażeniu dodatkowym wszystkich wersji nowego BMW serii 5 Touring oferowana jest ośmiobiegowa skrzynia automatyczna. Przyczynia się ona dodatkowo do zwiększenia wydajności, podobnie jak elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego EPS, zastosowane we wszystkich wersjach. Do standardowych rozwiązań BMW EfficientDynamics zastosowanych w samochodzie w kombinacji zależnej od danego modelu należą: odzysk energii hamowania, funkcja Auto Start Stop (BMW 520d), wskaźnik zmiany biegu, odpowiednie do potrzeb sterowanie agregatami pomocniczymi i aktywna aerodynamika poprzez sterowanie klapami powietrza. Inteligentna lekka konstrukcja składa się z drzwi, maski silnika, przednich błotników, komponentów układu napędowego i jezdnego wykonanych z aluminium.

Innowacyjne systemy asystujące BMW ConnectedDrive
Oferta BMW ConnectedDrive obejmuje między innymi systemy asystujące, takie jak asystent parkowania (Parking Assistant), Surround View, ostrzeżenie przed najechaniem z funkcją hamowania, w połączeniu z aktywnym tempomatem (Active Cruise Control), ostrzeganiem przed zmianą pasa ruchu i przed zjechaniem z pasa ruchu (Lane Change Warning i Lane Departure Warning), funkcja Speed Limit Info, asystentem świateł drogowych, BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób oraz wyświetlacz Head Up. Ponadto wykorzystano innowacyjne funkcje biurowe za pośrednictwem Bluetooth.

 

Powiązane artykuły