Nowe BMW 5 – oficjalnie!

Spis treści

Wreszcie jest! Nowe BMW serii 5 oficjalnie odsłonięte. Wczoraj wieczorem bawarski producent ujawnił nową “piątkę”. Do sprzedaży trafi w 2010 roku.

 

Kolejna generacja serii 5 nawiązuje do niedawno zaprezentowanej 5 GT. Konstruktorzy  przede wszystkim skupili się na bardzo szerokim rozstawie osi – aż 2,97 metra. Ma to ogromne znaczenie dla wielkości bagażnika oraz ilości miejsca dla pasażerów. Pojemność kufra wynosi teraz aż 520 litrów. To całkiem sporo.

Wnętrze bez rewolucji. Raczej ewolucja dotychczasowej stylistyki i funkcjonalności. Odnajdzie się w nim każdy właściciel BMW. Mamy popularny system iDrive, z którego informacje mogą być wyświetlane na 7-calowym lub 10,2-calowym monitorze, czy technologię ConnectedDrive (asystent parkowania), system start/stop, oraz skórzaną tapicerkę i drewniane inkrustacje. W bogatszej wersji pomoże system BMW Night Vision i wyświetlacz typu head-up display, który wyświetla informacje na przedniej szybie.

Pod maską do wyboru 4 silniki benzynowe oraz trzy turbodiesle. Jednostki benzynowe – od 204 KM do  407 KM, V8 z układem Twin Turbo.

Silniki wysokoprężne na dobre zadomowiły się już w autach klasy premium. W BMW mają moc od 184 KM (520d) do 245 KM (530d).

Moc we wszystkich wersjach silnikowych przekazywana będzie za pomocą 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów lub 8-biegowego automatu.

BMW 5 do salonów trafi w marcu przyszłego roku.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły