Nowe Audi RS5

Spis treści

Do sieci przedostały się zdjęcia broszury nowego, topowego Audi RS5. Wiemy jak wygląda, nie wiemy co się będzie kryć pod maską.

 

Niestety w broszurze nie znalazły się informacje o jednostkach napędowych, za to można obejrzeć wzory siedzeń (od radykalnie sportowych “kubełków” po eleganckie, ale i funkcjonalne siedziska) i kół. Ponadto na zdjęciach widać prężącą się muskularną sylwetkę z detalami znanymi z innych modeli gamy RS (delikatny spojler na tylnej klapie, wielkie wloty powietrza i chromowany grill). We wnętrzu klasyka Audi – styl i luksus.


Książeczka reklamowa nie zdradza jednostki napędowej, ale wszyscy fani motoryzacyjnej perfekcji, połączonej z absurdem, zapewne ciepło myślą o V10, które do tej pory znalazły swoje miejsce w modelach RS6 i R8. Moc będzie trafiała na koła za sprawą przekładni S-tronic o 7 biegach. Nie wiadomo, czy Audi zdecyduje się na odmianę z manualną skrzynią.


Za to łatwo przewidzieć, że nowe RS5 zostanie pokazane na targach w Genewie, a do salonów powinno wjechać w połowie roku.

 

Powiązane artykuły