Nowa kolekcja Kenzo

Spis treści

Magiczna, odrealniona, bajkowa – tak oceniona została Kenzo na jesień – zimę 2009/ 2010. W tym sezonie, główny projektant domu mody, Antionio Marras, inspirował się carską Rosją oraz tajemniczymi obrazami Marca Chagalla.

Klimat kolekcji znakomicie oddaje film zamieszczony na oficjalnej stornie internetowej Kezno. Modelki spacerują po zimowym, nieco zagadkowym, wirtualnym świecie, pełnym “matrioszek”. To nie przypadek, gdyż w każdej damskiej sylwetce można dopatrzeć się podobieństwa do tej słynnej rosyjskiej laleczki.

Panie otulono w kilka warstw ubioru, jednak grube, doskonałej jakości tkaniny nie tworzą z nich bezkształtnych “matrioszkowych” kuleczek – talię podkreślają szerokie, skórzane paski, a elegancji i powabu dodają wysokie kozaki lub półbuty obszyte futerkiem. W tym sezonie w damskiej garderobie nie może zabraknąć także spódnic. Marras proponuje konkretne, często sięgające aż do kostek, długości.

Ważnym detalem w kolekcji jest futro, które pojawia się w wielu częściach garderoby – butach, torbach oraz spódnicach i płaszczach. Niezbędnym dodatkiem są także pokaźne torby oraz duża etniczna biżuteria. W oko wpadają również przepiękne, jedwabne apaszki, które ożywiają strój.

Poniżej prezentujemy film z paryskiego pokazu najnowszej kolekcji Kezno.

 

Powiązane artykuły