Nordic Walking w Dworze Oliwskim

Spis treści

Z każdym kolejnym rokiem, prócz klimatyzowanych, stylowo urządzonych pokoi, właściciele polskich hoteli coraz częściej oferują możliwość korzystania z wyposażonego centrum konferencyjnego, nowoczesnego SPA czy grę w tenisa.

Położony w sercu Trójmiasta, w zabytkowej dzielnicy Gdańska, Hotel Dwór Oliwski w związku z rosnącą popularnością Nordic Walking, w każdą sobotę organizuje dla swoich gości sportowe zajęcia.

Nordic Walking, czyli chód z wykorzystaniem kijków to marsz po zdrowie i kondycję fizyczną. Wywodząca się z Finlandii forma aktywności ruchowej jest odpowiednim sportem dla ludzi w każdym wieku. Nordic Walking może być uprawiany na każdym terenie i w każdym klimacie, niezależnie od pory roku i podłoża.

Jaka jest różnica między zwykłym marszem a Nordic Walking? Chód z wykorzystaniem kijków jest 40% bardziej skuteczny niż bez nich. Dynamiczny marsz z kijkami pozwala nie tylko zdobywać kondycję, ale też rozwijać poszczególne grupy mięśni. Jeśli wierzyć badaniom, to podczas uprawiania tego sportu zaangażowanych jest około 90% mięśni ciała. Regularne marsze mogą poprawić postawę, zwiększyć siłę i gęstość kości u ludzi w każdym wieku oraz poprawić metabolizm. Ponadto zapobiegają zawałowi serca i pozytywnie zmieniają obraz krwi, obniżając poziom cholesterolu i tłuszczu.

Nordic Walking jest jedną z najbardziej naturalnych, bezpiecznych i elastycznych form ruchu. Nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności i specjalnego, skomplikowanego w obsłudze sprzętu. Tempo, intensywność i długość marszu jest indywidualnie regulowana w zależności od naszej kondycji.

Właściciele hotelu proponują zajęcia z profesjonalnymi instruktorami i możliwością wypożyczenia sprzętu. Czujne oko instruktora jest bardzo ważne podczas pierwszych sportowych kroków. Dzięki wcieleniu w życie cennych rad można nauczyć się prawidłowej techniki i dobrać odpowiednie kije. Uczestnikami zajęć mogą być zarówno osoby młode, wysportowane, jak i te, które na co dzień nie mają czasu na żadną aktywność ruchową oraz osoby starsze.

Zajęcia odbywają się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w każdą sobotę o godzinie 12.00. Wymagany jest strój sportowy i wygodne, płaskie buty. Uczestnictwo w zajęciach należy potwierdzić wcześniej w hotelowej recepcji.

Ceny uzależnione są od liczby osób, za indywidualne zajęcia zapłacić należy 80 zł, zaś wypożyczenie sprzętu na cały dzień to koszt 40 zł. Innymi ofertami specjalnymi Hotelu Dwór Oliwski są: wieczór w XVII-wiecznej winiarni, niedzielny lunch tematyczny, aktywny dzień SPA, romantyczna wyprawa dla dwojga. Szczegóły znaleźć można na stronie hotelu.

Powiązane artykuły