Nissan Patrol w Abu Dhabi

Nissan Patrol w Abu Dhabi

Spis treści

Gdzie zaprezentować wielkiego, luksusowego SUV-a? Na targach w Genewie? Nie. Najlepszym miejscem jest… Abu Dhabi.

Dlaczego? Ponieważ to właśnie tam sprzedaje się najwięcej takich aut. Nowa generacja Patrola nawiązuje do… Land Cruisera V8 Toyoty. Jednak projektant odpowiedzialny za Patrola Taiji Toyota (jaki zbieg okoliczności) wyjaśnia, że nowa generacja powstała na bazie koncepcyjnego modelu Terranaut z 2006 roku. Kształty nieco złagodniały i zyskały na luksusowym charakterze.

Nissan Patrol w Abu Dhabi

Wnętrze to pokłady skórzanej tapicerki, aluminium oraz drewna plus nowy system rozrywki z dwoma siedmiocalowymi ekranami umieszczonymi w zagłówkach foteli pierwszego rzędu. Dodatkowo znalazło się również 100 mm więcej miejsca na przestrzeń w drugim rzędzie.

Pod maską Patrola znajdzie się silnik V8 o pojemności 5,6 litra, motor o pojemności 4,8 litra. Dysponuje mocą 400 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona jest za pośrednictwem siedmiobiegowej, automatycznej skrzyni przekładniowej. Napędzane są oczywiście wszystkie cztery koła. Dostępne są cztery tryby pracy napędu – śnieg, droga, piasek i skały. Na wyposażeniu znalazł się ponadto asystent ruszania pod górę, asystent zjazdu ze wzniesienia, czy wydajniejszy układ hamulcowy i usprawnione zawieszenie.

Na rynku pojawi się na przełomie 2010 i 2011 roku.

Powiązane artykuły