Nissan 370Z 40th Anniversary Edition

Spis treści

Właśnie obchodzimy jedne z ważniejszych urodzin w motoryzacji. Dokładnie 40 lat temu powstał sportowy model Nissana (Datsuna), czyli model 240Z.

40z00 Nissan 370Z 40th Anniversary Edition

Zaczął być sprzedawany, trafił do salonów sprzedaży i zamożna część społeczeństwa go pokochała. By uczcić narodziny legendy Nissan przygotował jubileuszową edycję najnowszej generacji „zetki”.

 

Nazywa się 370Z 40th Anniversary Edition i bazuje rzecz jasna na wersji 370Z Coupe. Wyposażona jest w manualną skrzynię zmiany biegów i całkiem udany pakiet sportowy. W czym jest tak wyjątkowa ta wersja? Otóż, w kilku elementach. Do auta producent dołożył bardzo dużo. W jubileuszowej edycji już w standardzie montowany jest system SynchroRev Match synchronizujący redukcję biegu z prędkością obrotową silnika.

40z20 Nissan 370Z 40th Anniversary Edition

Zastosowano również dyferencjał o ograniczonym tarciu oraz sportowe hamulce i 19-calowe kute alufelgi. Zmiany uzupełniono o nowe spojlery, z przodu i z tyłu.

We wnętrzu równiez nie jest zwyczajnie. Przede wszystkim w oczy rzuca się wyjątkowa skórzana tapicerka w kolorze czerwonym użyta do obszycia foteli oraz boczków drzwi. Są oczywiście także plakietki informujące o wyjątkowości każdego limitowanego egzemplarza.

 

Na koniec – producent zajął się ochroną karoserii przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami – otóż, do każdego limitowanego egzemplarza dołączył… satynową ochronną płachtę.

Jest też słaba informacja – ta wersja dostępna będzie tylko na rynku amerykańskim…

40z10 Nissan 370Z 40th Anniversary Edition

Powiązane artykuły