Nieśmiertelnik – niebanalny dodatek, który pasuje do każdej stylizacji

dodatki do modnych stylizacji

Spis treści

Osoby szukające modnych dodatków do stylizacji na nadchodzący sezon powinny zainteresować się nieśmiertelnikami. Gadżety te są subtelne i uniwersalne. Mogą nosić je kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Nieśmiertelniki zazwyczaj traktowane są jako biżuteria, jednak w sprzedaży dostępne są również gadżety mające formę praktycznych breloków. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup nieśmiertelnika?  podpowiada sklep Manoki.pl

Nieśmiertelniki z grawerem – biżuteria o korzeniach militarnych

Pierwsze nieśmiertelniki nie miały charakteru ozdób. Były gadżetami bardzo praktycznymi. Ich celem było umożliwienie identyfikacji żołnierzy uczestniczących w działaniach zbrojnych. Współcześnie po nieśmiertelniki chętnie sięgają gwiazdy sportu, kina i muzyki, co sprawiło, że stały się one wyjątkowo modne. Sprawdź popularne nieśmiertelniki w sklepie Manoki

Biżuteria jedyna w swoim rodzaju

Nieśmiertelniki są stworzone przede wszystkim po to, żeby wykonać na nich grawer. Ich walory ozdobne mają drugorzędne znaczenie. Możliwość wygrawerowania dowolnego napisu sprawia, że nieśmiertelnik staje się dodatkiem innym niż wszystkie. Trafiony grawer sprawia, że biżuteria ta zostaje z nami przez lata, zaczynamy darzyć ją szczególnym sentymentem.

Ważne jest, żeby grawer miał dla nas osobiste znaczenie. Możemy zdecydować się na stworzenie dowolnego napisu lub rysunku. Sprzedawcy biżuterii oferują nam szeroki wybór czcionek. Jeżeli nie mamy pomysłu na grawer, pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych szablonów.

Do jakich stylizacji pasują nieśmiertelniki z grawerem?

Umiejętnie dobrane nieśmiertelniki z grawerem pasują do niemal każdej stylizacji. Należą one do dodatków, które można nosić zarówno z eleganckim garniturem, jak i z dresami. W przypadku casualowych stylizacji mamy znacznie więcej możliwości noszenia tego typu biżuterii. Możemy wybrać nieśmiertelnik na krótkim łańcuszku, kolii pereł czy kamieni naturalnych (może być on widoczny przez cały czas). Natomiast jeśli zakładamy elegancki garnitur – dobrze jest wybrać model na dłuższym łańcuszku, który będziemy mogli przykryć koszulą.

Panowie, którzy nie lubią nosić biżuterii na szyi mogą rozważyć zakup breloka z nieśmiertelnikiem. Gadżet taki nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale jest też praktyczny. Brelok można przypiąć do plecaka, paska od spodni, piórnika, kluczy, a także wielu innych przedmiotów. 

Dlaczego warto inwestować w nieśmiertelniki wykonane ze stali szlachetnej?

Nieśmiertelniki z grawerem mogą być wykonane z rozmaitych surowców (na przykład srebra lub złota). Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się gadżety wykonane ze stali szlachetnej. Posiada ona wiele zalet. Przede wszystkim jest hipoalergiczna (będzie bezpieczna nawet dla osób, które mają alergie na inne metale). Stal jest także bardzo efektowna. Wygląda równie elegancko jak droższe metale, a przy tym nie traci swojego koloru nawet po wielu latach użytkowania. Nieśmiertelniki wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na uszkodzenia mechaniczne (co ma znaczenie zwłaszcza, gdy nosimy je w towarzystwie innej biżuterii lub kluczy). Jeżeli chcemy, nie musimy zdejmować nieśmiertelnika ze stali szlachetnej nawet do kąpieli – jest on odporny na rdzę.

Stal chirurgiczna dostępna jest w wielu atrakcyjnych kolorach. Najpopularniejszy jest kolor srebrny i złoty (żółte złoto). Możemy kupić także nieśmiertelniki z czarnej stali szlachetnej, stali w kolorze różowego złota, stali szarej, niebieskiej lub brązowej. W sprzedaży dostępne są nieśmiertelniki wykonane z kilku różnokolorowych metali.

Powiązane artykuły