NDI dla automaniaków

Spis treści

System NDI (ang. Nomadic Device Integration System) to projekt autorstwa Joshua Salinga, który doskonale zespala wnętrze samochodu i niezbędne gadżety wyposażenia auta. Wszystkie wybierane ikony wyświetlane są na tablicy rozdzielczej (tuż obok schowków), co zapewnia łatwy dostęp do nich i mogą być przeciągane w dowolne miejsce.

Dwukrotne dotknięcie ikony sprawi, że dane okno rozwinie się o szereg dostępnych opcji. Ikony dodawane są na tablicę przez dotykowy panel („widget manager”) umieszczony na obręczy kierownicy. Dzięki temu, kierowca nie musi wykonywać zbędnych ruchów i może skoncentrować się wyłącznie na drodze.

Panel ma formę tekstowego menu, którego czcionka i kolor są wybierane przez samego użytkownika. Ale to nie wszystkie niespodzianki. Otóż gałkę zmiany biegów i przełącznik kierunkowskazów zastępują 2 małe przyciski na kierownicy, umieszczone odpowiednio po prawej i lewej stronie.

Ten doskonały pomysł zapewne znajdzie zwolenników zarówno wśród zawodowych kierowców jak i amatorów, dlatego z niecierpliwością czekamy momentu, kiedy zamysł wejdzie w życie.

Powiązane artykuły