Najwięksi bogacze na świecie 2010

Najwięksi bogacze na świecie 2010

Spis treści

Amerykański magazyn „Forbes”, jak co roku ogłosił listę 100 najbogatszych ludzi na świecie. Zaszczytne pierwsze miejsce zajął w tym roku Carlos Slim Helu, wyprzedzając Billa Gatesa i Warrena Buffeta.

Meksykanin Carlos Slim Helu jest właścicielem największej sieci telekomunikacyjnej w Ameryce Południowej – America Movil. Jego koncern jest piątym na świecie operatorem komórkowym, z którego usług korzysta ponad 100 milionów ludzi. Ponadto Carlos Slim Helu posiada udziały w wielu dużych przedsiębiorstwach. W rankingu „Forbes” był drugi w 2008 roku i trzeci w 2009 roku. Jego majątek jest obecnie szacowany na 53,5 mld dolarów, a tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy krezus zarobił prawie 20 mld dolarów.

Zeszłoroczny zwycięzca rankingu, Bill Gates, musiał w tym roku ustąpić miejsca Meksykaninowi. Szef Microsoftu zgromadził fortunę o wartości 53 mld dolarów. Trzecia pozycja przypadła amerykańskiemu inwestorowi giełdowemu – Warrenowi Buffettowi. Buffett z majątkiem 47 mld dolarów, jest udziałowcem takich firm jak: American Express, Coca-Cola, The Washington Post Company czy Gillette.

„Forbes” szacuje, że na świecie jest ponad 1000 miliarderów. Na liście znaleźli się przedstawiciele z 55 krajów, najwięcej z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Rosji. Najmłodszy miliarder ma 25 lat – Mark Zuckerberg jest twórcą i dyrektorem portalu społecznościowego Facebook.

Najbogatsi na świecie – TOP 10:
1. Carlos Slim Helú
2. Bill Gates
3. Warren Buffett
4. Mukesh Ambani
5. Lakshmi Mittal
6. Lawrence Ellison
7. Bernard Arnault
8. Eike Batista
9. Amancio Ortega
10. Karl Albrecht

Pełen ranking znajdziecie tutaj.

Już wkrótce na naszym portalu napiszemy o najbogatszych Polakach. Zapraszamy!

Powiązane artykuły