Najszybsze kabrio świata – Bentley Supersports!

Spis treści

Bentley Continental GT Supersports Convertible od dzisiaj jest najszybszym, czteromiejscowym kabrio świata. Auto pod każdym względem wyjątkowe. Prestiżowe, bardzo szybkie i drogie.

 

Do tej pory najszybszym Bentley’em była wersja Supersports Coupe, którą brytyjski producent zaprezentował rok temu, również w Genewie. Było pewne, że do coupe dołączy również kabrio. Podobnie jak zamknięta wersja, także kabrio jest najszybszym i najmocniejszym “otwartym” Bentley’em w historii marki. Mało tego. Jest to, również najszybsze czteromiejscowe kabrio na świecie!

 

Czym zasłużyło sobie na takie laury? Przede wszystkim silnikiem. Pod maską znajduje się jednostka napędowa W12 z twin-turbo. Otrzymana moc to 630 KM przy 6000 obr/min oraz 800 Nm w niesamowitym przedziale od 2-4,5 tysiąca obrotów! Zatem dokładnie tak samo jak w Supersports coupe.

Co więcej, silnik może funkcjonować zarówno na czystej benzynie, jak i bioetanolu E85. Napędzane są wszystkie cztery koła, a moc przenoszona jest za pośrednictwem skrzyni biegów ZF 6HP26 z systemem Quickshift.

 

Pierwsza setka pojawia się już po 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku. W Genewie zapewne znajdzie się już kilku nabywców…

Powiązane artykuły