Najpotężniejsze marki luksusowe na świecie

Spis treści

, Hermes, Gucci, – oto czwórka największy graczy na rynku dóbr luksusowych.

Torebka z monogramem , szal od Hermesa, zegarek Gucci i okulary to wciąż najbardziej pożądane gadżety przez wielbicieli ekskluzywnych dodatków.

Ranking najbardziej wpływowych luksusowych marek przeprowadził instytut badań Millward Brown Optimor. Na szczycie listy znalazł się z majątkiem szacowanym na 19,8 miliarda dolarów. Za światowym liderem znalazł się dom mody Hermes (wartość marki 8,45 miliarda dolarów), Gucci (7,58 miliarda dolarów), (5,54 miliarda dolarów), oraz producent koniaków Hennessy (5,36 miliarda dolarów).

Eksperci oceniają, że , które skupiły się na podkreślaniu swojej długiej historii i dziedzictwa lepiej radzą sobie w okresie zastoju gospodarczego. Znane od lat torby LV czy ponadczasowe eleganckie ubrania nie wychodzą z mody i cieszą się niesłabnącą popularnością. Na korzyść Gucci przemawia współpraca z domem aukcyjnym Christie’s, a Hermes umocnił swoją pozycję dzięki sponsorowaniu zawodów jeździeckich w Paryżu.

W dziesiątce najpotężniejszych marek luksusowych znalazły się również Rolex, Moët & Chanson (producent szampanów), Cartier, Fendi oraz Tiffany & Co.

Powiązane artykuły