Najnowszy Range Rover

Spis treści

Najnowszy luksusowy Range Rover z mocną V8-ką pod maską.

range rover v82 Najnowszy Range Rover

Turbodoładowana jednostka wysokoprężna V8 osiąga 313 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Pomimo 15% zwiększenia mocy i 10% podwyższenia momentu obrotowego w stosunku do poprzednika, emisja spalin spadła do 253 g/km, czyli o 14%. Duża w tym zasługa zastosowania ośmiobiegowej przekładni automatycznej ZF 8HP70

Nowy Range Rover przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 208 km/h. To wartości całkiem wystarczające. Ten ciężki SUV imponuje także elastycznością – sprint z prędkości 80 do 112 km/h zajmuje 4 sekundy.

range rover v84 Najnowszy Range Rover

Modele z rocznika 2011 otrzymają hamulce Brembo z tarczami o średnicy 380 mm z przodu i 365 mm z tyłu. Klienci otrzymają do wyboru nowe kolory nadwozia oraz obręcze aluminiowe o zmienionych wzorach. W ramach pakietu Exterior Design Pack dostępne będą również zmodyfikowane elementy nadwozia, takie jak przedni i tylny zderzak, osłona chłodnicy, światła przeciwmgielne, nakładki progowe czy końcówki układu wydechowego. Wewnątrz pojawiły się z kolei łopatki do zmiany biegów i nowa dźwignia CommandShift.

W późniejszym terminie firma wprowadzi na rynek limitowaną do 700 sztuk edycję o nazwie Autobiography Black 40th Anniversary. Modele rocznicowe otrzymają lakier Barolo Black, 20-calowe obręcze aluminiowe, chromowane i drewniane wstawki oraz specjalne materiały wykończeniowe wnętrza.

Video:

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły