Najmocniejsza Cupra R niebawem w Polsce

Spis treści

Najmocniejszy wchodzi na rynek. Model Leon Cupra R już jest dostępny w Hiszpanii, a niedługo będzie można go kupić również nad Wisłą.

 

Wyśmienitemu silnikowi towarzyszy dynamiczna i pełna emocji stylistyka. Do zakupu zachęca również bardzo długa lista wyposażenia dodatkowego, która obejmuje między innymi elektroniczną automatyczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS, która zapewnia znakomite właściwości jezdne, imponujące 19-calowe aluminiowe obręcze kół z pięcioma podwójnymi ramionami oraz szereg innych elementów. Za bezpieczeństwo odpowiada aż osiem poduszek powietrznych, w tym dwie czołowe, dwie boczne z przodu oraz dwie kurtyny powietrzne ochraniające głowy osób podróżujących na przednich i tylnych fotelach.

W standardzie otrzymujemy: ABS+TCS, ESP+EBA, XDS, układ ostrzegający o spadku ciśnienia w ogumieniu, tempomat, alarm wolumetryczny z zapasowym akumulatorem, lampy przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, wyłącznik czasowy reflektorów Coming Home, przyciemniane szyby, sportowe zawieszenie, 19-calowe srebrne aluminiowe obręcze kół Potenza z oponami o rozmiarze 235/35, czy dwustrefową klimatyzację i sportowe fotele ze specjalną tapicerką. A to nie wszystko.

Do wyboru jest dziewięć kolorów nadwozia: Candy White (biały), Emocion Red (czerwony), Crono Yellow (żółty), Magico Black (czarny), Citrus, Speed Blue (niebieski), Lumina Orange (pomarańczowy), Kiwi Green (zielony) i Furia Grey (szary), przy czym trzy ostatnie kolory dostępne są na specjalne zamówienie.

Wszystko zapewnia sporo komfortu i bezpieczeństwa. Z kolei za emocje odpowiada… 265 KM! Prędkość maksymalna w granicach 250 km/h oraz sportowy układ kierowniczy. Najmocniejszego Seata w historii będzie można kupić w Polsce już na początku 2010 roku.

Powiązane artykuły