Najdroższy komiks na świecie

Spis treści

Raz na wozie, raz pod wozem to powiedzenie sprawdziło się w 100% w przypadku pewnej amerykańskiej rodziny. Państwo Zurzulo zmuszeni byli do eksmisji z powodu długów. Podczas pakowania swoich rzeczy znaleźli w piwnicy . Jak się okazało jest to pierwszy w historii o przygodach Supermana. Wydany w 1938 roku zeszyt kosztował wtedy 10 centów. Teraz, po 72. latach od wydania wart jest o wiele więcej. Trudno przewidzieć jaką cenę osiągnie na aukcji.

act16777a Najdroższy komiks na świecie

Kilka miesięcy temu inny egzemplarz z tej serii ów na aukcji osiągnął cenę miliona dolarów. Już teraz wiadomo, że jest to najdroższy na świecie. Rodzina, która w ten sposób odwróciła niekorzystny bieg swojego życia czeka na wyniki aukcji. przechowywany był w pudle razem z innymi zeszytami. Wartość pozostałych nie jest natomiast tak imponująca, waha się pomiędzy 10 a 30 dolarami. Rodzina, która miała wyrok eksmisji teraz na pewno przeprowadzi się do nowego domu.

Dotychczasowe rekordowe ceny zapłacono za o Batmanie. W czasach kryzysu, gdy spadają ceny nieruchomości i akcji, rosnące ceny ów mogą dziwić. Jednak eksperci twierdzą, że w czasach kryzysu przedmioty kolekcjonerskie stanowią alternatywę dla inwestorów, a nie tylko kąsek dla kolekcjonerów.

Źródło: abcnews.com; comicconnect.com

Powiązane artykuły