Najdroższe telefony świata minionego roku

Spis treści

Najdroższy telefon świata który z telefonów może poszczycić się takim tytułem? Z roku na rok, mamy wrażenie, jakoby ceny samych aparatów telefonicznych jak i usług z tym związanym, są coraz korzystniejsze dla nas. Jednak są komórki, które zostały stworzone wyłącznie dla ludzi bogatych, w poniższym wpisie przedstawię ile trzeba zapłacić za na świecie.

diamond 250x199 Najdroższe telefony świata minionego roku część 1
Motorola Aura Diamond Edition

1. Motorola Aura Diamond Edition jest telefonem zaprezentowanym w 2008 roku, jednak wciąż jest najdroższym telefonem na internetowych aukcjach. Sprzęt został wyposażony w niezwykłą obudowę, aparat 2 Mpix oraz wykonany z szafirowego szkła wyświetlacz. Należy wspomnieć oczywiście o edycji limitowanej a mianowicie Diamont Edition. Telefon w całości jest pokryty złotem oraz 34 diamentami. W obecnej chwili telefon można nabyć za około 16 tyś.

 

gresso lux world time phone - Najdroższy telefon świata
Gresso. Lux World Time

2. Często w życiu zdarza się, że to co drogie, nie musi być użyteczne. Tak samo jest w przypadku telefonu zaprezentowanego przez firmę Gresso. Lux World Time, bo tak nazywa się to urządzenie, jest wyposażone w sześć zegarów, zgrabnie umieszczonych na tylnej obudowie. Dzięki tym czasomierzom, użytkownik, śledzi na bieżąco czas w wybranych miastach. Cena modelu Luxor World Time wynosi jedynie 17tyś zł.

 

vertu constellation quest fcc 250x230 Najdroższe telefony świata minionego roku część 1
Vertu Constellation Quest

3. Na tym miejscu, znalazł się nie mniej oryginalny, oraz jeden z najdroższych telefonów świata a mianowicie Vertu Constellation Quest. Jest to smartfon, działający na Symbianie, wyposażony w klawiaturę QWERTY, pomimo ceny, należy do jednych z tańszych urządzeń Vertu. Chętni na nabycie telefonu, muszą się liczyć z wydatkiem około 11 tys. dol. Jednak gdy zamarzymy o wersji Constellation, musimy przyszykować prawie 60 tyś zł.

 

expensive iphone 4 rose diamond 250x191 Najdroższe telefony świata minionego roku część 1
iPhone 4 Diamond Queen

4. iPhone 4 Diamond Queen. Trzeba przyznać że ten smartfon z Cupertino nie jest wcale aż taki drogi dla prawdziwych bogaczy. Nie dziwi więc fakt, że wśród najdroższych telefonów minionego roku, znalazł się trochę zmodyfikowany model iPhone`a. Droższy model IPhone`a wydał Stuart Hughes, i jak sama nazwa naprowadza, smartfon ten został obłożony po bokach obudowy diamentami, a telefon został wyceniony na 19 tyś funtów.

 

Bang & Olufsen Serenata Diamond Edition

5. Dla mnie jednym z ciekawszych telefonów, wśród najdroższych był Bang & Olufsen Serenata który został opracowany i stworzony we współpracy z firmą Samsung. Urządzenie jest wyposażone w głośnik basowy, ekran o przekątnej 2,4 cala oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Komórka w momencie debiutu kosztowała niecałe 4 tyś zł, dla ludzi z pojemnym portfelem nie jest to zawrotna kwota. Dlatego dla nich, urządzenie w swoje ręce wziął nie kto inny a jak wspomniany wcześniej Stuart Hughes, dołożył trochę diamentów oraz złota i sprawił że telefon Bang & Olufsen Serenata Diamond Edition  wyceniony został uwaga, na 230 tyś zł.

 

nokia supreme 250x190 Najdroższe telefony świata minionego roku część 2
Nokia Supreme
6. Na tym miejscu, znalazł się kolejny model Stuarta Hughesa, okazało się że oprócz modyfikacji iPhone`a 4. Dołożył on do swoich arcydzieł kolejny telefon, dla naprawdę bogatych ludzi, a mianowicie mowa tu o  Nokii Supreme. Jest to przerobiony model Noki 8800, urządzenie prezentowane dla publiczności, było wykonane z platyny i diamentów. Każdy kto zdecydował się na kupno przerobionego telefonu, w pakiecie otrzymywał także wraz z telefonem, granitowe pudełko.

 

amosu curva diamond blackberry362 250x182 Najdroższe telefony świata minionego roku część 2
BlackBerry – amosu curva 8900
7. Miejsce kolejne, zajmuje najdroższy model BlackBerry. Ten specjalnie przygotowany i zmodyfikowany model przez Alexandra Amosu, o nazwie Curve 8900, kosztował jedynie 240 tyś. dol. Człowiek go projektujący, poświęcił ponad 350 godzin, na ulepszenie tego telefonu. Podczas tego okresu, urządzenie zostało pokryte 4459 sztukami diamentów oraz złotem. Do kupna był trzy modele tego bagatelnie drogiego BlackBerry.

gresso luxor las vegas collection phones 250x215 Najdroższe telefony świata minionego roku część 2
Gresso Luxor las vegas collection
8. Na miejscu ósmym, mamy urządzenie firmy Gresso, które zostało wyprodukowane zaledwie w 3 sztukach. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot bo o nim tu mowa, jest wykonany z takich materiałów jak szafiry, diamenty czy złoto ale nie zapomniano również o drewnie. Na dziś dzień, nie wiemy jaka jest specyfikacja tego telefonu, gdyż nie została ona podana, możemy za to powiedzieć ile taki telefon kosztuje. Chętny który będzie chciał go nabyć, musi wydać milion dolarów. Jeśli chcemy zakupić sobie ekskluzywny telefon, ale nie stać nas na aż taki wydatek, spokojnie firma Gresso wypuściła tańszą wersję za około 4 tyś zł, jest wykonana z tytanu oraz drewna African Blackwood, nie brakuje również i tu szafirów.

goldvish le million 250x131 Najdroższe telefony świata minionego roku część 2
GoldVish Le Milion
9. Miejsce 9, przedostatnie w tej klasyfikacji, najdroższych telefonów zajmuje GoldVish Le Milion. Ujrzał on światło dzienne w 2008 roku. Jest pokryty w całości diamentami oraz 18-karatowym złotym kruszcem. Twórcą tego urządzenia jest Emmanuela Gueita, i dzięki cenie jaką osiągnęła, a mianowicie 1,3 mln dol, została ona wpisana do o Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej ekskluzywna komórka na świecie.

expensive iphone 4 rose diamond thumb2 250x191 Najdroższe telefony świata minionego roku część 2
IPhone 4 Diamond Rose Edition
10. Najdroższy telefon komórkowy na świecie, przygotowany przez Stuarta Hughesa, to kolejna modyfikacja iPhone’a 4. Cała obudowa iPhone1a 4 Diamond Rose, jest pokryta 500 sztukami diamentów. Wraz z telefonem otrzymujemy nawet 7 kilogramową szkatułkę z granitu, a całość kosztuje… 8 mln dol.

 

Powiązane artykuły