Najdroższe łóżko na świecie

Spis treści

Firma Parnian, pochodząca z Arizony, może się poszczycić mianem twórcy najdroższego łóżka na świecie.

Prezes spółki, Abdolhay Parnian, porównuje działalność swojej firmy, czyli projektowanie mebli, do twórczości artystów podczas tworzenia dzieł sztuki. Kładzie nacisk na dbałość o każdy szczegół, by końcowy wynik pracy był bliski doskonałości. Projekt najdroższego łóżka powstawał 2 lata. Aż 8 miesięcy zajęło jego twórcom doprowadzenie mebla do ostatecznego kształtu na drodze prac ręcznych. Pierwotnym zamiarem nie było jednak stworzenie drogiego łóżka, a raczej sprzętu, który wygląda inaczej dotychczasowe modele tego typu. Celem projektu było wywołanie zachwytu u ludzi.

parnianbed720 Najdroższe łóżko na świecie

Najdroższe łóżko kosztuje 38,000.00 dolarów. Może jednak osiągnąć cenę powyżej 210,000.00 dolarów w zależności od odpowiednio wybranych funkcji i materiałów przez klienta. Dostępne opcje to wbudowana w IPAD stacja ładowania, obrotowe telewizory i monitory komputerowe, ukryte powierzchnie do przechowywania rzeczy nabywcy. W procesie produkcji łóżka wykorzystano elementy ze złota i stali. Niestandardowe opcje zrealizowano ręcznie. Materac wykonany jest z naturalnych materiałów – wełny, bawełny, lateksu oraz włosia końskiego. Drewniane elementy łóżka wykończono błyszczącym lakierem.

Łóżko posiada dwa włączniki światła LED. Jeden służy dla podświetlenia mebla z tyłu ramy, drugi do oświetlenia dwóch szafek bocznych z szufladami. Centralnym punktem tego dzieła jest pięknie wykonane wezgłowie w kształcie koła. Powstało dzięki cięciom cienkich kawałków drewna na 78 małych kawałów w kształcie klina. W ten sposób uzyskano oryginalną okrągłą formę.

10828202 01 master bed rev1 Najdroższe łóżko na świecie

Firma Parnian powstała w 1977 roku. Założyli ją Abdolhay i Parvaneh Parnian i nadal jest ona własnością rodziny. Specjalizuje się w wysokiej klasy meblach nowoczesnych. Oprócz linii ponad 100 mebli i akcesoriów Parnian wykonuje na zamówienie ręcznie robione meble dla domu i biura. Wykorzystuje przy tym techniki starego rzemiosła.

W ofercie spółki Parnian znajdziemy wiele niestandardowych modeli biurek, stołów i łóżek. Usługi firmy obejmują projektowanie wnętrz, wykonywanie niestandardowych produkcji, realizację specjalnych zamówień, a także sprzedaż dywanów, akcesoriów i oświetlenia.

Źródło i zdjęcia: justluxe.com; parnian.com

Powiązane artykuły