Najdroższa bombka na świecie

Spis treści

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, warto więc pomyśleć o dekoracji choinki. Jeśli chcesz, aby w tym roku Twoje drzewko przykuło uwagę wszystkich gości, powieś na nim najdroższą bombkę świata!

Niezwykle drogocenną ozdobę świąteczną stworzyła brytyjska firma Hallmark Jewelers. Bombkę wyceniono na 136 000 dolarów. Do wykonania dekoracji wykorzystano najszlachetniejsze materiały: 18-karatowe białe i 500 pięknie połyskujących diamentów. Ponadto otoczono ją dwoma pierścieniami składającymi się z 188 rubinów. Na bombce widoczny jest typowo zimowy motyw – płatek śniegu. Wokół niego umieszczono trzy ogromne o wielkości 1 karata każdy.

Na pomysł stworzenia tej drogocennej bombki wpadł właściciel Hallmark Jewelers, Mark Hussey. Prace projektantów i jubilerów trwały ponad rok. Bombka ma być wystawiona w butiku firmy w Wielkiej Brytanii.

Najdroższa bombka na świecie jest prawdziwym klejnotem, który z pewnością przyćmi inne dekoracje na Twojej choince. Chcielibyście powiesić ją na swoim świątecznym drzewku?

Powiązane artykuły