Najczęściej kradzione auta w USA

Spis treści

Co kusi złodziei za Atlantykiem?

 

Program “Pimp my ride” (MTV) zbudował w nas pewne określone wyobrażenie o właścicielach dużych, amerykańskich SUV-ów. Okazuje się, że stereotyp Escalada z chromowanymi obręczami i bagażnikiem wypełnionym wysokiej jakości zestawem muzycznym jest dość bliski prawdzie. Dlatego właśnie duży SUV Cadillaca stoi na szczycie listy najchętniej kradzionych pojazdów w USA. Kolejne miejsca zajmuje ciężarówka Forda F-250 i Nissan Pathfinder Armada. Złodzieje chętnie dobierają się też do półciężarówek i SUV-ów Chevroleta. Samochody sportowe to kolejna domena amerykańskich złodziei. Listę otwiera Infiniti G37, później Dodge z modelem Charger i Corvetta Z06.

Dobór palety modelowej nie jest przypadkowy. Wszystkie wyżej wymienione samochody są bardzo popularne w USA. To ułatwia gangom sprzedaż kradzionego pojazdu lub umożliwia zdobycie pieniędzy ze sprzedaży części. Ciekawe jest to, że większość kradzieży ma miejsce na bogatych przedmieściach, gdzie samochody zwykle parkowane są w strzeżonych garażach. Jak to mówią, nie ma zamka na złodzieja.

Rynek motoryzacyjny stara się reagować na tego typu rankingi. GM starając się zachęcić swoich klientów do modelu Escalade oferuje fabryczny system antywłamaniowy OnStar. Jednak, jak wynika ze statystyk, nic to nie daje – Escalade otwiera listę najchętniej kradzionych samochodów już czwarty rok z rzędu. Jeśli w najbliższym czasie zamierzacie wyjechać do Stanów poważnie zastanówcie się nad zakupem poniższych modeli. Może się okazać, że nie będziecie się nimi cieszyć zbyt długo.

Lista najchętniej kradzionych aut w USA:
1) Cadillac Escalade
2) Ford F-250 Crew 4WD
3) Infiniti G37 Coupe
4) Dodge Charger HEMI
5) Chevrolet Corvette Z06
6) HUMMER H2 4WD
7) Nissan Pathfinder Armada
8) Chevrolet Avanlance 1500
9) Chevrolet Silverado Crew 1500
10) GMC Yukon

Powiązane artykuły