Najcenniejsze gwiazdy polskiego show-biznesu

Najcenniejsze gwiazdy polskiego show-biznesu

Spis treści

Marek Kondrat, Robert Kubica, Lech Wałęsa – oto trójka najcenniejszych gwiazd według rankingu magazynu „Forbes”.

Tegoroczna lista powstała we współpracy z największymi polskimi agencjami reklamowymi, które wyceniły naszych „celebrytów”. Gwiazdy znane ze szklanego ekranu często występują w reklamach i, jak oceniają eksperci, ten trend się utrzymuje. Polacy chętnie kupują produkty reklamowane przez znane twarze i uważają, że gwiazdy pomagają budować wizerunek marki. W polskim rankingu znalazło się 14 polityków, 10 dziennikarzy, 8 sportowców – pozostali to aktorzy i piosenkarze.

Marek Kondrat po raz drugi zwyciężył w rankingu najwyżej wycenianych osobowości show-biznesu „Forbesa”. Aktor został wyceniony na 912,5 tys. zł. Po wieloletniej karierze filmowej Kondrat zdecydował się porzucić aktorstwo i skupił się na swojej pasji – winie oraz stał się twarzą ING. Wizerunek doświadczonego mężczyzny w średnim wieku lansowany w reklamach banku był strzałem w dziesiątkę – Kondrat zyskał autorytet i stał się wiarygodnym ekspertem. Plusem jest również lojalność aktora wobec jednego reklamodawcy.

kubica Najcenniejsze gwiazdy polskiego show biznesu

źródło: http://www.flickr.com/photos/7155822@N07/1161627611/

Drugą pozycję na liście „Forbes” zajął Robert Kubica. W zeszłym roku polski kierowca wyścigowy stał na najwyższym stopniu podium rankingu. Spadek pozycji to prawdopodobnie wynik reklamowania kilku produktów (początkowo zegarki, obecnie napoje energetyczne). Reklamodawcy starają się wykorzystać popularność jedynego Polaka w wyścigach Formuły 1, ale Robertowi nie wychodzi to na dobre. W stosunku do poprzedniego roku, jego wycena zmalała o 76 tys. zł.

Lech Wałęsa zajął trzecie miejsce w rankingu. Agencje oszacowały, że były prezydent mógłby liczyć na kontrakt reklamowy o wartości 764 tys. zł. Oczywiście, gdyby Wałęsa chciał coś reklamować. Reklamodawcy uznali, że byłby świetnym autorytetem, a jego wyrazistość i kontrowersyjność to dodatkowe atuty.

Na liście „Forbesa” wysokie noty zdobyli eksperci od finansów: Leszek Balcerowicz oraz Marek Belka. Wśród dziennikarzy najwyższą ocenę uzyskał Tomasz Lis, a za nim znaleźli się Monika Olejnik i Kamil Durczok. Politycy również mogą liczyć na wysokie kontrakty – Donald Tusk znalazł się na miejscu 5., Włodzimierz Cimoszewicz na 11., a Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski odpowiednio na 13. i 15.

Pełną listę 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu znajdziecie tutaj.

Źródło: www.forbes.pl

Powiązane artykuły