Najcenniejsi celebryci świata

Najcenniejsi celebryci świata

Spis treści

Zwyciężczynią tegorocznego rankingu magazynu „Forbes” została niekwestionowana gwiazda telewizji – Oprah Winfrey. Na podium znalazła się również piosenkarka Beyonce i reżyser James Cameron.

Oprah Winfrey powraca na szczyt listy po rocznej nieobecności – w 2009 roku liderką była Angelina Jolie (w tym roku na miejscu 18.). Winfrey skupiła na sobie uwagę mediów informując, że nadchodzący sezon The Oprah Winfrey Show będzie ostatnim, a to pomogło jej zająć pierwsze miejsce. Najcenniejsza celebrytka na świecie zarabia miliony dzięki programowi telewizyjnemu, a także zyskom z własnego czasopisma, strony internetowej oraz filmom, których jest współproducentem. Uwielbiana przez Amerykanów Oprah z pewnością będzie w czołówce rankingów jeszcze przez kilka lat!

beyonce knowls 2 Najcenniejsi celebryci świata

źródło: www.picasaweb.google.com

Drugie miejsce na liście „Forbesa” zajęła piosenkarka Beyonce Knowles. W zeszłym roku zarobiła 87 mln dolarów. Gwiazda R’n’B czerpie zyski z koncertów, sprzedaży płyt oraz licznych kontraktów reklamowych. Kilka miesięcy temu premierę miały jej pierwsze perfumy o nazwie Heat. W ciągu pierwszej godziny sprzedano 72 tysiące flakonów, a Heat stał się najpopularniejszym zapachem w Stanach Zjednoczonych. Beyonce ma też własną linię ubrań.

james cameron Najcenniejsi celebryci świata

źródło: http://www.flickr.com/photos/dalboz17/

Na miejsce na podium zasłużył w tym roku również James Cameron. Sukces jego ostatniego filmu „Avatar”, przełożył się na 210 mln dolarów zysku dla reżysera! „Avatar” zarobił ponad 2,7 mld dolarów na całym świecie i stał się tym samym najbardziej kasowym filmem w historii kinematografii (przebił królującego od 12 lat „Titanica”, którego również wyreżyserował Cameron).

lady gaga Najcenniejsi celebryci świata

źródło: http://www.flickr.com/photos/rene_berlin/

Na wyrazy uznania zasługuje kontrowersyjna piosenkarka Lady Gaga – jako debiutantka na liście „Forbesa” od razu zajęła czwarte miejsce! W rankingu nie zabrakło również nowych idoli nastolatków – Roberta Pattinsona i Kristen Stewart. Aktorzy grający główne role w sadze o wampirach „Zmierzch” zarobili razem 19 mln dolarów. Największy spadek zanotował Will Smith, który nie zagrał w tym roku w żadnym filmie.

twilight Najcenniejsi celebryci świata

źródło: http://www.flickr.com/photos/andy_home01/

Ranking najcenniejszych celebrytów na świecie powstaje po zbadaniu zarówno zarobków gwiazd oraz ich popularności (mierzona jest obecność w mediach, liczba wyszukiwań w Internecie itd.). Pełną listę znajdziecie tutaj. O najcenniejszych gwiazdach polskiego show-biznesu pisaliśmy tutaj.

Źródło: forbes.pl

Powiązane artykuły