Najbogatsi Polacy 2009 roku

Najbogatsi Polacy 2009 roku

Spis treści

Ranking 100 najbogatszych Polaków miesięcznika „Forbes” otwiera w tym roku Jan Kulczyk. Tuż za nim uplasowali się Zygmunt Solorz-Żak i Leszek Czarnecki.

Setka najbogatszych mieszkańców naszego kraju zgromadziła na swoich kontach 66 mld złotych – to o ponad 40 % więcej niż przed rokiem.

kulczyk1 Najbogatsi Polacy

Majątek Jana Kulczyka szacowany jest na 6,4 mld złotych. Biznesmen jest właścicielem firmy Kulczyk Holding oraz międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Obecnie Jan Kulczyk inwestuje przede wszystkim w branży piwowarskiej, naftowej i motoryzacyjnej.

Twórca Telewizji Polsat, udziałowiec Cyfrowego Polsatu, Invest Banku i Elektrimu, Zygmunt Solorz-Żak zajął drugie miejsce. Zwycięzca zeszłorocznej edycji rankingu najbogatszych Polaków z majątkiem o wartości 6,2 mld złotych, ustąpił miejsca Kulczykowi.

Trzecią pozycję na liście „Forbes” zajął Leszek Czarnecki. Twórca Getin Banku ma na koncie 4 mld złotych. W 2008 roku to on był liderem rankingu.

Na prestiżową listę 100 najbogatszych ludzi na świecie, o której pisaliśmy tutaj, trafiła pierwsza piątka krajowego rankingu.

Najbogatsi Polacy – TOP 10:
1.    Jan Kulczyk
2.    Zygmunt Solorz-Żak
3.    Leszek Czarnecki
4.    Michał Sołowiow
5.    Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak
6.    Jarosław Pawluk
7.    Roman Karkosik
8.    Krzysztof i Anna Jędrzejewscy
9.    Bogusław Cupiał
10.  Józef Wojciechowski

Powiązane artykuły