Na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii prawnej?

kancelaria prawna

Spis treści

Kancelaria prawna może pomóc w wielu sytuacjach. Sprawy karne, rozwody, spadki, podział majątku, obsługa prawna firm to jedynie kilka przykładowych obszarów, w których można skorzystać ze wsparcia prawnika. Jak wybrać odpowiednią kancelarię?

Kancelaria prawna – lepsza adwokacka czy radcowska?

Obecnie pomoc prawną można uzyskać zarówno w kancelariach adwokackich, jak i radcowskich. Na jaki rodzaj kancelarii warto się zdecydować?

Dzisiaj zarówno adwokat, jak i radca prawny mają praktycznie taki sam zakres uprawnień, dlatego też wybór kancelarii pod tym względem nie ma najczęściej większego znaczenia.

Główna różnica pomiędzy adwokatem a radcą odnosi się do możliwości świadczenia usług w ramach stosunku pracy. Radca może być zatrudniony w firmie, ale nie może on bronić swojego pracodawcy w sprawach karnych i karnoskarbowych.

Specjalność kancelarii prawnej – na co zwrócić uwagę?

Aby uzyskać profesjonalną pomoc prawną, duże znaczenie ma specjalność kancelarii prawnej. Obecnie kancelarie prowadzą usługi w różnych obszarach, więc wtedy, gdy potrzebuje się pomocy w danym obszarze prawa, warto wybrać prawnika, który się w nim specjalizuje.

Większość kancelarii prawnych specjalizuje się w prawie cywilnym i karnym. Oferują one również obsługę prawną dla klientów biznesowych.

Gdy sprawa dotyczy dziedzin jak odszkodowania, ubezpieczenia, prawo gospodarcze, administracyjne, budowlane, można wybrać również kancelarię, która skupia się właśnie na tych obszarach prawnych.

Jakie usługi oferuje kancelaria prawna?

Przy wyborze kancelarii prawnej warto zwrócić uwagę, jakie usługi może ona zaoferować klientom.

Podstawową usługą oferowaną przez kancelarie jest doradztwo prawne. Również w kancelariach można zamówić przygotowanie pism, opinii prawnych. Skorzystać można też z reprezentacji i zastępstwa procesowego.

Wybrane kancelarie oferują usługi w zakresie jak windykacja należności czy kompleksowa obsługa prawna dla biznesu.

Szeroki zakres usług prawnych, profesjonalna pomoc dla klientów – kancelaria prawna Radom – https://mikolajwachowicz.pl/ – zobacz dostępne usługi online i skorzystaj z pomocy prawnika z wieloletnim doświadczeniem!

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii prawnej?

Wybierając odpowiednią kancelarię, należy też sprawdzić poniższe kwestie:

  • opinie klientów na temat usług kancelarii – można wyszukać je w sieci
  • godziny otwarcia kancelarii prawnej
  • szybkość udzielanej pomocy
  • ceny usług prawnych
  • możliwość korzystania z usług prawnych na odległość – online, przez telefon

Warto więc poświęcić czas na wybranie odpowiedniej kancelarii prawnej, która będzie mogła zaoferować pełne wsparcie w każdej sytuacji.

Powiązane artykuły