Można już zamawiać SLS AMG!

Spis treści

Już jest. W salonach Mercedesa można już zamawiać topowy model – SLS AMG.

 

“Zainteresowanie naszym nowym supersportowym jest niezwykle duże. Jesteśmy przekonani, że wprowadzając na rynek SLS AMG oferujemy naszym klientom fascynujący samochód – powiedział Volker Mornhinweg, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży zainteresowani klienci mieli do dyspozycji wyczerpujący materiał informacyjny umożliwiający zapoznanie się z dostępnymi lakierami, kolorami skóry oraz zakresem wyposażenia seryjnego i dodatkowego, oferowanego do SLS AMG. Zanim pierwsze samochody pojawią się na ulicach wiosną 2010 roku, niecierpliwi mogą odwiedzać specjalne witryny internetowe (www.mercedes-benz.de/sls-amg i www.mercedes-amg.de/#/sls), zapewniające wyczerpujący wgląd w topowe walory SLS AMG.

Oba magazyny internetowe zawierają teksty, zdjęcia i filmy dotyczące osiągów, rozwiązań technicznych, designu i wyposażenia. Jednocześnie na stronach (www.mercedes-benz.de i www.mercedes-amg.de) można skonfigurować swój wymarzony samochód online, a wkrótce będzie to można także zrobić na polskiej stronie www.mercedes-benz.pl.

 

Mercedes-Benz i AMG w sieci…
Mercedes-Benz i AMG podążają nowymi drogami w dziedzinie komunikowania się z klientami również w sferach społecznościowych: pod www.sls-amg-reporter.com można znaleźć krótkie reportaże filmowe i artykuły Matthewa K., reportera SLS AMG. 36-letni fan motoryzacji towarzyszy wprowadzaniu na rynek SLS AMG i informuje o rozmaitych imprezach z całego świata, podczas których samochód z otwieranymi drzwiami do góry jest prezentowany publicznie.

Matthew K. jest ponadto aktywny na http://twitter.com/sls_amg, gdzie informuje live o swoich podróżach samochodem SLS AMG, dzieląc się też swoimi prywatnymi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi supersportowego auta.

Aktualne informacje o SLS AMG są również dostępne na www.facebook.com/MercedesBenz; fani marki Mercedes-Benz mogą tu zamieszczać własne zdjęcia i filmy oraz komunikować się z innymi użytkownikami.

 

Nowa, stara legenda Gullwinga
Nowy Mercedes-Benz SLS AMG zachwyca purystycznym designem, konsekwentną lekką konstrukcją oraz nadzwyczajną dynamiką jazdy. Ten supersportowy samochód, pierwszy zaprojektowany samodzielnie od podstaw przez Mercedes-AMG GmbH, jest zarazem szczytowym osiągnięciem w ponad 40-letniej historii firmy. Tym pojazdem AMG, wyczynowa marka w grupie Mercedes-Benz Cars, nie tylko otwiera nową epokę, ale i potwierdza najwyższy poziom kompetencji w dziedzinie projektowania i rozwoju.

Fascynację budzi unikatowy pakiet rozwiązań technicznych: aluminiowe nadwozie typu spaceframe z drzwiami otwieranymi jak skrzydła, centralnie zamontowany silnik AMG V8 o pojemności 6,2 litra, maksymalnej mocy 420 kW / 571 KM, momencie obrotowym wynoszącym 650 niutonometrów i smarowaniem wymuszonym pompami, siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów w układzie transaxle, sportowe zawieszenie z podwójnymi, aluminiowymi wahaczami poprzecznymi i masa własna 1620 kilogramów (określona wg normy DIN); taka fenomenalna kombinacja gwarantuje dynamikę jazdy na najwyższym poziomie. Rozkład obciążenia między oś przednią a tylną, wynoszący 47 do 53 procent i niski środek ciężkości dodatkowo podkreślają wyrafinowaną koncepcję supersportowego samochodu. Nowy “Gullwing” przyspiesza od zera do 100 km/h w ciągu 3,8 sekundy, natomiast jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 317 km/h. Zużycie paliwa, wynoszące 13,2 litrów na 100 kilometrów (w cyklu mieszanym) jest jednym z najniższych w tej kategorii.

 

Cena sprzedaży SLS AMG wynosi 810 000 zł brutto (z 22% VAT). Szeroka oferta wyposażenia dodatkowego umożliwia dostosowanie “Gullwinga” zgodnie z osobistymi upodobaniami.

Wyposażenie dodatkowe SLS AMG w skrócie:
• wysokosprawny ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG
• wyczynowe zawieszenie AMG ze sztywniejszą charakterystyką, optymalizujące dynamikę poprzeczną
• obręcze z lekkiego stopu AMG z 5 podwójnymi szprychami 9,5 x 19 cali (przód) i 11,0 x 20 cali (tył) z oponami 265/35 R 19 (przód) i 295/30 R 20 (tył)
• obręcze kute AMG, 10-szprychowe 9,5 x 19 cali (przód) i 11,0 x 20 cali (tył) z oponami 265/35 R 19 (przód) i 295/30 R 20 (tył)
• wyczynowa kierownica AMG w skórze/ Alcantara
• sportowe, kubełkowe fotele AMG
• karbonowa osłona komory silnika AMG
• lakier “srebrny AMG alubeam”
• lakier “szary AMG Monza magno” (matowy)
• karbonowe elementy wykończeniowe AMG (schowek z przodu i schowek z tyłu, łącznie z pokrywą, osłona AMG Drive Unit, osłony konsoli środkowej i bloku zmiany biegów z tyłu, listwy ozdobne na konsoli środkowej i podłokietnikach w drzwiach)
• skóra designo Nappa designo jedno- / dwubarwna
• pakiet pamięci z elektryczną regulacją położenia kolumny kierownicy i foteli oraz 4-zakresowym podparciem kręgosłupa
• system nagłośnienia Bang & Olufsen BeoSound AMG Surround

SLS AMG na filmie.YouTube Preview Image

Powiązane artykuły