Motodesign

nagata

Spis treści

Japonia kojarzy się najczęściej z ludźmi pracowitymi i dokładnymi. Niektórzy, obdarzeni dodatkowo zmysłem artystycznym, są w stanie stworzyć rzeczy naprawdę niezwykłe. Chicara Nagata to miłośnik motocykli, a zawodowo designer. Z połączenia tych czynników nie mogło powstać nic innego jak jeżdżące dzieło sztuki.

Jednoślady które tworzy z pewnością częściej można zobaczyć na wystawach w wielkich metropoliach, niż na osiedlowej drodze. 3 egzemplarze spod ręki już niemal legendarnego twórcy można było zobaczyć w Galerii Ippodo w Nowym Jorku, oraz na Targach Nowoczesnej Sztuki Azjatyckiej. Cechą wspólną jego pojazdów jest idealne zgranie nowoczesnej bryły, z zabytkowymi elementami wykończeniowymi. Połączenie to fachowcy opisują jako retro-futuryzm.

nagata2 Motodesign

Mając 16 lat Chicara Nagata uległ bardzo poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Spędził 8 miesięcy w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Poddano go kilku transfuzjom krwi. Po ukończeniu rekonwalescencji nabrał ogromnego szacunku do motorów, oraz postanowił poświęcić się im.

W 1992 otworzył własne studio designerskie, a pierwszy motor na zamówienie rozpoczął w 1993. Prace zakończył 7 lat później. Do chwili obecnej ma na koncie ukończone 13 projektów.

Czas na fakty. Obecnie projekt i stworzenie 1 egzemplarza motocykla mistrza Nagaty trwa ok 7500 godzin, czyli niemal rok. Nic dziwnego – całość oprócz układu napędowego jest wykonywana ręcznie.

Koszt – okrągły $1.000.000 Kupujesz pewność, że obejrzy się każda dziewczyna na twojej trasie. Minusem jest to, że nie masz jak zaproponować jej przejażdżki – miejsca wystarczy tylko dla 1 osoby.

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły