Modny makijaż na lato 2021

makijaz

Spis treści

Makijaż na rok 2021 powinien być przede wszystkim delikatny, ale równocześnie kolorowy. Wizażyści mocno zwracają się ku modzie lat 80’ i 90’ – kolorowe cienie do powiek i konturówki sprawią, że Twój mejkap będzie zniewalający i charakterystyczny. Koniecznie sprawdź tegoroczne makijażowe trendy!

Konturówka na ustach

Na pewno każda kobieta urodzona w latach 80’ i 90’ pamięta dość mocne podkreślenie ust za pomocą konturówki. Dzięki niej są one bardziej wyraziste i wypukłe. Warto użyć konturówki o podobnym odcieniu co usta, jednak wizażyści na wieczorowy makijaż doradzają ten kosmetyk w kolorze o ton ciemniejszym, niż wypełnienie czerwieni wargowej. Szminka powinna z kolei delikatnie przechodzić w coraz jaśniejszy odcień. Konturówka zdziała cuda, zwłaszcza jeśli twoje usta są nieco nierówne lub górna warga różni się od dolnej.

Biała kreska zamiast czarnego eyelinera

Ciekawym trendem makijażowym na rok 2021 jest jasna kredka zamiast ciemnego eyelinera. Znacznie rozświetla spojrzenie, a także wygląda bardzo dobrze, nawet przy małych oczach. W przeciwieństwie do czarnej kreski, biała kredka „otwiera oko” oraz podkreśla spojrzenie. Nie musisz również używać dodatkowych cieni – taki akcent zapewni ci pełen makijaż oczu i ciekawy efekt!

Make-up no makeup

Zadbana skóra to podstawa! Wiele kobiet odchodzi od nakładania bardzo dużej ilości podkładu oraz korektorów i słusznie! Jedynie odpowiednie oczyszczanie skóry sprawi, że będzie ona ładnie rozświetlona, bez zbędnego obciążania kryjącymi kosmetykami. Codzienny makijaż zakończ na nałożeniu kremu BB oraz ułożeniu brwi za pomocą wosku i szczoteczki. Całość dopełni błyszczyk oraz nieco wodoodpornego tuszu do rzęs.

Czerwone usta

Matowe lub błyszczące szminki – wszystkie są dozwolone i modne w tym sezonie. Najbardziej kobiecym i najmodniejszym odcieniem jest czerwień. Pięknie podkreśla usta, sprawia też że są bardziej apetyczne oraz kobiece. Pamiętaj jednak, by dokładnie pokryć czerwień wargową – taki kolor szminki niestety nie wybacza żadnych odstępstw. Dla dokładniejszego makijażu ust użyj konturówki, którą wyregulujesz ich kształt.

Laminacja brwi

Od lat wizażyści zmieniają swoje podejście do kobiecych brwi. Cienkie kreski nad powiekami są passe. Teraz warto postawić na ich pielęgnację oraz naturalny look. Lekko postawione i grube brwi wyglądają naturalnie, a jednocześnie pięknie podkreślają oczy. Nie walcz z nimi, ponieważ to one są ich zwieńczeniem i oprawą. Zainwestuj w zabieg laminacji brwi oraz szczoteczkę do ich układania. Brwi w tym sezonie nie muszą być idealnie ułożone. Wystarczy jedynie ich przeczesanie i nałożenie nieco cienia do brwi, by wyglądały naturalnie i estetycznie.

Brak bronzera

Wcześniejsze sezony pokazały, że mocny bronzer nie wygląda estetycznie, zwłaszcza jeśli nieprawidłowo go używamy. W tym roku makijaż jest bardzo naturalny i jeśli masz jasną karnację, nie musisz jej dodatkowo przyciemniać.

Powiązane artykuły