Mo.Tel – wygoda i komfort podczas podróży

Spis treści

Zwiedzanie świata podróżując własnym samochodem stanowi zarówno wyzwanie, jak i nieopisaną przyjemność. Świadomość tego, że w każdej chwili można zmienić tor, plan wycieczki, poczucie prawie niczym nie ograniczonej swobody w doborze kierunku podróży, czy wreszcie niczym nie zmącona przyjemność wyboru odpowiedniego czasu na zwiedzanie, stanowią jedne z wielu zalet podróżowania na własnych czterech kółkach, zamiast np. komunikacji publicznej.

Oczywiście niezbędnym w przypadku podróży własnym autem jest zapewnienie sobie wygodnego noclegu. Takim z pewnością nie jest obskurny motel, na który można natrafić w szczerym polu. Wybór pomiędzy niezbyt przyjaznym noclegiem w motelu, a nocą pod chmurką, który spędza sen z powiek podróżujących własnym samochodem do tej pory był nierozstrzygalny. Dzisiaj mamy możliwość zaopatrzyć się przed wyjazdem w przyczepę kempingową, bądź kampera – pojazd, który spełnia funkcję domu.

motel 005 Mo.Tel wygoda i komfort podczas podróży

Do rodziny przyczep kempingowych niedawno dołączył projekt Roba Millingtona, absolwenta Transport and Product Design z Uniwersytety Coventry. Mo.Tel to niezbyt wielki, aczkolwiek bardzo przytulna przyczepa kempingowa, dzięki któremu już zawsze będzie można odpoczywać w komfortowych warunkach, bez względu na to gdzie nas wcześniej oczy poniosły. Kempingowa przyczepa Roba Millingtona, to ukłon w stronę napływu nowego stylu i świeżości w świecie mobilnych domków na kołach. Autor powiedział, że tradycyjne są nudne i w związku z tym zapragnął stworzyć coś, co doda trochę blasku i tym samym przyciągnie oczy ludzi nie związanych z podróżami własnym środkiem transportu.

“Chciałem zbudować wysokiej jakości pokój hotelowy na kołach, karawan, którego ściany będą szeptały <<komfort>>, jak tylko przekroczy się próg wejścia” – podsumował Millington. Nie da się ukryć, że przyczepa, która nadwoziem nawiązuje do świetnie rozpoznawalnych modelów Airstream Caravan oraz do elementów przyczep kempingowych z lat 50 czyni dokładnie to, co zaplanował jej autor.

Choć z zewnątrz Mo.Tel prezentuje się jako niewielka przyczepa, to w środku uraczy przyszłych nabywców wieloma użytecznymi funkcjami. Problem z przestrzenią wewnątrz został rozwiązany poprzez wysuwające się drabiny, oferujące drogę na wyższy poziom, który z powodzeniem zastępuje sypialnie. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę innowacyjne i ciekawe rozwiązanie zagospodarowania przestrzeni przyczepki. Wnętrze odwrotnie niż styl nadwozia, kryje w sobie współczesne meble.

motel 002 Mo.Tel wygoda i komfort podczas podróży

W środku znajduje się przytulna kuchnia z małym stoliczkiem – barkiem do przygotowywania posiłków, całkiem sporej wielkości, komfortowa łazienka. Ponadto można liczyć na sofę dla gości oraz krzesła, które można nakładać jedno na drugie, tak by oszczędzać potrzebną przestrzeń. Wykonany z lekkiego, ale mocnego materiału Mo.Tel zmieni każdą wycieczkę w podróż życia.

Kiedy i czy projekt wejdzie do produkcji seryjnej jeszcze nie wiadomo. Będziemy przyglądać się rozwojowi tego projektu i informować na bieżąco o dalszych poczynaniach projektanta.

Zobacz również:

Przepych od małego

Narodziny Bentleya

Młodszy brat Oculusa – Infintas

 

Powiązane artykuły