Miro inspiruje – Mila tworzy

Spis treści

To chyba najbardziej nietypowa półka na książki, jaką kiedykolwiek zaprojektowano i oddano do sprzedaży. Nazywa się Wisdom Tree i została zaprojektowana przez katalońską firmę Jordi Mila. Konstrukcja oczywiście może przypominać drzewo, ale na pierwszy rzut oka bardziej podobna jest do fantazyjnych „połamańców”, które w niebywały sposób tworzą praktyczny i funkcjonalny regał na książki.

Propozycja Mila to nie tylko pojedyncza półka, ale cała kolekcja oryginalnych mebli. Składaja się na nią wspomniane juz Wisdom Tree, a ponadto HotRider, Four Seasons oraz Skin Tight. Całość zostanie oficjalnie zaprezentowana 16 maja podczas ICFF Show w Nowym Jorku.

Intencją projektanta było zmuszenie użytkownika, do zmiany w postrzeganiu zwykłych codziennych przedmiotów. Dlatego Wisdom Tree jest regałem przypominającym drzewo, na którym umieszczono książki, czyli owoce mądrości. Według nas cel został osiągnięty w stu procentach. Kompozycje zaskakują wyglądem oraz materiałami nie tracąc na swej użyteczności. A z resztą, oceńcie sami.

Powiązane artykuły