Minimalizm i elegancja zamknięta w oknach Quadro

Spis treści

Nie od dziś wiadomo, że jeżeli coś kupujemy to najpierw musi to przyciągnąć nasz wzrok, dopiero wówczas pytamy o szczegóły techniczne. Moda obecna jest na każdym kroku. Nie dotyczy to tylko ubrań, czy obuwia. Coraz powszechniejsza staje się także w branży budowlanej, czyli także stolarki okiennej. Obecnie okna nie są już tylko białe i prostokątne. Nie pełnią już tylko funkcji dostarczania światła do pomieszczeń. Współczesne okna są na tyle ekskluzywne, że stanowią element dekoracyjny w domu.

Niemal każdy chciałby, żeby nasz wymarzony dom był stylowy i niepowtarzalny, dlatego musi nabrać indywidualnego charakteru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na rynku dostępnych jest mnóstwo kształtów profili o różnych kolorach. Dostępne są także opcje okien dwukolorowych, dlatego nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś do swojego luksusowego apartamentu. Duży postęp technologiczny sprawiał, że wielkogabarytowe konstrukcje już nie stanowią żadnego problemu, dlatego niektórzy robią nawet całe przeszklone ściany.

Moda na topie

Obecnie panuje moda na minimalistyczne wnętrza, w których okna odgrywają bardzo dużą rolę w aranżacji wnętrz. Dostępne w ofercie okno Quadro, idealnie wpisuje się w aktualne trendy. Posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Ponadto w różnych złożeniach posiadają ujednolicony wymiar równy 100 mm. Dzięki temu okna niezależnie od konstrukcji, z zewnątrz wyglądają identycznie, co tworzy spójny, elegancki efekt wizualny. Materiał w technologii acrylkolor w którym produkowane są okna Quadro jest jednym z najtrwalszych tworzyw na świecie. Profil ten ma gładką, satynową powierzchnię, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ponadto jest odporny na zarysowanie.

Niektórzy twierdzą, że duże okna są synonimem luksusu. Faktycznie w obecnych czasach wielkogabarytowe konstrukcje zyskały popularność. Szczególnie przesuwne drzwi tarasowe, które zacierają granicę między wnętrzem, a ogrodem. Wprowadzają do domu piękno natury. Ponadto mechanizm przesuwny pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, nie trzeba zostawiać miejsca na otwarcie skrzydła okiennego. Luksusem także można nazwać obecne możliwości sterowania skrzydłami. Możemy to robić za pomocą pilota nie wstając z fotela, a także za pomocą specjalnej aplikacji w smartphonie. W przypadku takiego rozwiązania możemy sterować skrzydłami, nawet gdy nie ma nas w domu. Taka funkcja jest szczególnie przydatna dla zapominalskich, gdy spiesząc się do pracy nie zapomnieli zamknąć drzwi.

Powiązane artykuły