Minimalistyczna kolekcja Mai Koteckiej

Spis treści

Dla tych Czytelników, którzy pamiętają akcję Moda w zasięgu myszy, którą wraz z Saltandpepper, niespełna miesiąc temu objęliśmy patronatem mamy kolejną, równie kuszącą propozycję. Tym razem Saltandpepper proponuje kolekcję młodej projektantki Mai Koteckiej.

Sukienki stworzone przez Maję docenią zwłaszcza panie ceniące w modzie kobiecą nowoczesność. W kolekcji dominują proste, ale równocześnie podkreślające kobiecość ołówkowe sukienki i swobodne tuniki. Stroje z nowej kolekcji charakteryzują szerokie paski, które podkreślając talię akcentują zmysłową i kobiecą sylwetkę. Całość charakteryzuje minimalistyczna forma urozmaicona jednak romantycznymi żabotami i draperiami zakładek.

pudrowy roz 2 Minimalistyczna kolekcja Mai Koteckiej

W kolekcji dominują zwiewne, transparentne jedwabie dodające sukniom lekkości. Całość jest jednak różnorodna fakturowo, poza wspomnianym jedwabiem, suknie uszyte są z bawełny, satyny oraz cięższych tafty i naturalnej skóry tworząc ciekawy niejednorodny efekt. Także gama kolorów jest zróżnicowana, odpowiednią suknię dla siebie znajdą panie lubiące jasne pastelowe kolory, jak i te, które wolą nasycone barwy, granat, grafit, kobalt i klasyczną czerń. Suknie zaprojektowane są tak, aby mogły pełnić charakter stroju wieczorowego, jak i koktajlowego.

kobalt igrafit mniejsze Minimalistyczna kolekcja Mai Koteckiej

Choć Maja Kotecka jest młodą projektantką ma już na koncie kilka  prestiżowych pokazów. W 2010 roku była finalistką Lexus Fashion Award. W swoich kolekcjach Maja inspiruje się właściwościami tkaniny i konsekwentnie realizuje swoje pomysły unikając niepraktycznych i zbyt ekstrawaganckich rozwiązań.

Nowa do zobaczenia i kupienia tutaj.

Źródło: saltandpepper.pl

Powiązane artykuły