Miniaturowe arcydzieła architektury

Spis treści

Niedawno na naszej stronie internetowej można było podziwiać oryginalne pierścionki, które swoim kształtem nawiązywały do popularnych drinków. Dzisiaj z kolei mamy przyjemność zaprezentować kolejną kolekcję pomysłowych błyskotek. Francuski projektant – Philippe Tournaire wypuszcza na rynek serię nieszablonowych ozdób, a dokładniej pierścionków o bardzo sugestywnej nazwie Dream House. Jak można się domyśleć, biżuteria ma formę miniatur słynnych budowli, takich jak Vizcaya Hotel na Florydzie lub drapacz chmur Nowego Jorku.

 Miniaturowe arcydzieła architektury

Dream House przynoszą na myśl skojarzenia z ozdobami popularnymi w czasach, w których wśród Franków rządziła dynastia Merowingów. Każdy z pierścieni to kompozycja skomplikowanych detali i cięć. Jednym z egzemplarzy jest Maison Lafitte Ring. Ten model oprócz tego, że wygląda jak słynna budowla, dodatkowo charakteryzuje się faktycznymi wymiarami, oczywiście zmniejszonymi w odpowiedniej skali. Pierścień wykonany został z 18-karatowego złota oraz platyny, a jego punkt centralny stanowi ogromnych rozmiarów kamień szlachetny.

Projektant nie ogranicza się tylko do własnych pomysłów. Jak nazwa wskazuje, Francuz z chęcią zaprojektuje taki pierścień, który będzie przedstawiał dom marzeń klienta. Przed rozpoczęciem prac, należy tylko dostarczyć projekt, rysunek, zdjęcie domu, który chciałoby się nosić zawsze przy sobie. Tournaire zajmie się już resztą.

Noszenie miniatury domu na palcu jest bezwątpienia ekstrawagancją i nie każdy jest się na nią odważy. Mimo to, projekty francuza wyróżniają się spośród wielu innych pierścionków dostępnych na rynku. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Powiązane artykuły