Międzynarodowy Festiwal Filmowy Off Cinema

Spis treści

W dniach 18-22 listopada w poznańskim Centrum Kultury „Zamek” odbędzie się już dziewiąty Międzynarodowy Festiwal Filmowy Off Cinema. Ideą jest prezentacja oraz promocja kina niezależnego.

W ramach festiwalu odbywają się pokazy filmów nakręconych zarówno przez amatorów, studentów szkół filmowych oraz zawodowców, którzy nie tworzą dla komercji (, telewizja).

W głównym konkursie przedstawiane jest 40 filmów zrealizowanych przez filmowców z jedenastu państw. Przewodniczącym festiwalu został Maciej Drygas – wybitny polski dokumentalista.

Dla najlepszych produkcji przewidziano nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek. W jury zasiądą: Edyta Wróblewska – dokumentalistka, Michael Brookes – angielski filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Kołodyński – krytyk oraz Piotr Kotowski – animator kultury filmowej.

Na tegorocznym festiwalu zobaczymy produkcje przede wszystkim dokumentalne. Poza tym organizatorzy chcą przybliżyć tradycję Polskiej Szkoły Dokumentu. W związku z tym zaplanowano przeglądy klasyki rodzimego dokumentu, które będą połączone ze spotkaniami autorskimi.

Szczegółowe informacje dotyczące programu festiwalu znajdziemy na jego stronie internetowej.

Powiązane artykuły